Ja presidentti Niinistö (kok) vielä väittää, ettei näillä ole pahat mielessä. Kovia kuvia nahkoinneista kuitenkin kunkyseiset maat eivät Suomen tapaan alistu tähän katastrofiin.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3220341/We-t-cope-tide-Europe-s-despairing-leaders-bring-border-controls-free-movement-zone-brink-collapse.html
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3220341/We-t-cope-tide-Europe-s-despairing-leaders-bring-border-controls-free-movement-zone-brink-collapse.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
Katsoppas kun pääministerin, valtionvarainministerin, pressan ja sisäministerin kavereilla on hyvät vok-bisnekset pyörimässä eikä niitä saa häiritä.
Siksi Sauli Niinistö paheksuu "veropakolaisia" kun nämä eivät suostu rahoittamaan kokoomuskepulien liiketoimintaa.
Suojelupoliisista joku tosin uskalsi mainita että sieltä tulee myös isis-murhaajia sekä al-qaedalaisia mutta äkkiäkös pikkuvirkamies hiljennettiin.
Suomalainen hyysärimedia vaikenee Daily Mailin tapaisista kuvista ja artikkeleista.
Meille tulee vaan partaisia suloisia ankkuripoikia tutimaan valkoisten lakanoiden väliin hyysäriämmien pyyhkiessä perseet, parranajamisen ja tuodessa ruoat ja puhtaat kalsarit sänkyyn kovasti anteeksi pyydellellen valitettavaa telttamajoitusta Turun Pansiossa viiden tähden hotellimajoituksen sijaan kaupunkien keskustoissa.Onneksi jotain hyvää sentään nettiyhteydet toimivat lisäväen hankintaan ja koneet niihin viimeisen päälle toimivia!
Siellä niitä köllii väsymystään nukkuen ja valmistautuen uusin kepposiin.
http://yle.fi/uutiset/teltat_ovat_lyhytaikainen_ratkaisu__vaatekerays_turvapaikanhakijoille_aluillaan_turussa/8273715
Näky on kuin vankileirien saaristosta. Paitsi, että älykännyköitä, merkkivaatteita, hiusgeeliä ja ylipainoa siellä ei juuri esiintynyt.
Palkinto virkojen ja oman sukunsa eliitti palkoille järjestelevien sukujen vuosikymmenien ajan jatkunut kusetus suomessa jatkuu.