Jos neljä miljardia ihmistä kuolisi

niin en tuntisi minkäänlaista empatiaa enkä surua. Onko minussa jokin vika vai olenko sittenkin normaalimpi kuin ihmiset yleensä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En minä tunne enää mitään muuta kuin häpeää ja raivoa tänne tulevia ahdistelijoita kohtaan.

Äänestä

Haluaisitko ilmoittautua ekaksi poisettavaksi päiviltä? Minä en.

Äänestä
  • Pitäisi aloittaa korjaus sieltä, missä ne lisääntyvät rottien lailla.

    Äänestä

Sama täällä - ei sussa ole mitään vikaa. Ihan normaali tunne. Maailmakin vois pelastua..

Äänestä

Jokainen kuolee joskus, se on aivan varmaa. Suru on kuolleen omaisten, en sure ventovieraan kuolemaa, sori suvakit plus muut nyyhkyt.

Äänestä
  • Totta. Surin kissani kuolemaa paljon enemmän kuin tulen maailmalla kuolevia tuntemattomia suremaan ikinä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen-Kauhajoelta kirjoitti:

niin en tuntisi minkäänlaista empatiaa enkä surua. Onko minussa jokin vika vai olenko sittenkin normaalimpi kuin ihmiset yleensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu