Sain vakuuttavan unen

Sain unen Jumalalta. Hän ilmoitti uudeksi nimekseen Malkias, kaiken valtias. Lisäksi kerrottiin että maailmanloppu on peruttu ja uusi vastaus löytyy Bhagavad-Gitasta. Lopuksi toivotettiin kaikilla maailman kielillä rauhaa. Namaste!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kas kun ei Shiva tai Buddha tai Allah tai Thor tai Zeus tai Baal.... näitä perkeleitähän riittää.

Äänestä
  • Jep. Älkää nyt vaan kukaan uskoko aloitusta.

    Äänestä

  • Viettelysten täytyi tulla. Se on selvä ns. viimeisten päivien merkki.
    http://bibelfokus.se/node/77

    > Tästä jutusta nimeltä holy drunkness ja kaikista siihen liittyvistä omituisista manifestaatioista, jotka saat kaupan päälle, on tänä päivän tullut niin tavallinen ilmiö etenkin karismaattisessa kristillisyydessä, että monet luulevat sen olevan raamatullinen ideaalitila kristityille. Mutta kuten tulemme näkemään, sellainen käsitys on vakava harhaoppi, jolta kokonaan puuttuu tuki Raamatusta. Sen sijaan tämän tyyppiset ilmiöt muistuttavat niitä, jotka esiintyvät hinduismissa, mystiikassa ja New Age-liikkeessä (kaikki nämä kolme ovat läheistä sukua). Näissä yhteyksissä manifestaatioiden takana olevaa voimaa tavallisesti Kundaliniksi, myös kutsuttu nimillä käärmevoima tai lohikäärme-energia, Monet ymmärtävät, että juuri tämä kundalinivoima nyt miehittää kaikki maailman eri kirkot epäpuhtaiden julistajien kautta, jotka sekä opettavat harhaoppeja että välittävät näitä saastaisia voimia. Lue tästä linkistä enemmän kundalini -ilmiöstä: http://bibelfokus.se/sv/question/101107 (huom. tätä linkkiä ei ole suomennettu) <

    http://bibelfokus.se/node/236

    Kundalini(lohi)käärme

    https://www.youtube.com/watch?v=eBpw2oQrvMM

    Äänestä

Meidän koiran nimi on Malkias! Vai että on tuo meidän rakas luffe KaikenValtias! Mahtavaa.... Sdrastuite!

Äänestä

Hienoa riimittelyä, uskotko ihan tosiaan itte?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


unennäkijä kirjoitti:

Sain unen Jumalalta. Hän ilmoitti uudeksi nimekseen Malkias, kaiken valtias. Lisäksi kerrottiin että maailmanloppu on peruttu ja uusi vastaus löytyy Bhagavad-Gitasta. Lopuksi toivotettiin kaikilla maailman kielillä rauhaa. Namaste!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu