Suomalaisetko Syyrian siirtolaisiksi?

Ennen kuin rasismista puhutaan miettikää, ottaisiko Syyria vastaan missään oloissa 1000 luterilaista suomalaista siirtolaista.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No jos Syyriaan tarvittaisiin äkkiä 1000 orjaa, niin mikä ettei? Mieluiten 1000 luterilaista neitsytttä.

Äänestä

Voi suomalaiset rakastais syyriaa, kuuma kun saunassa ja saa sotia eikä paikalla ole kun naisia ja lapsia.

Äänestä

Mitä jos Suomipoika lähtee armeijaa myös pakoon jo varttuneena Syyriaan ja reippaana alkaa pumpata öljyä onko sitten siirtomaa herrojen hyväksikäyttöä.

Äänestä

Orjiksi ottaisivat ja vaatisivat kääntymään islamiin. Jos ei suostu pää poikki.

Meidän mokuttajamme eivät mieti tätä vaihtoehtoa, vaan höpöttävät humaaniudesta ja sivistysmaan periaatteista. Arabit ja mustat nauravat näille hölmöille, pitävät heikkoina ihmisinä eivätkä kunnioita tippaakaan.

Äänestä
  • Suvakkimokuttajan suurin virhe on pitää arabia somalina. Arabi ei ole tyhmä ja siksi tuo kaikki tulee vielä omille silmille pahasti ja minä en auta.

    Äänestä

  • Ekana vaatisi suomalainen pakolainen porsaan kasleria, kyytipojaksi ryyppyä. Kun ei löytyisi, haukkuisi rasistiksi.sitten menisi tuijottamaan isäntien teini-ikäisiä kaapujengiläisiä. Nappaisisi selfieitä odotellessaan että saa ssunnon pääkaupungista ja kunnon päivärahat.

    Äänestä

  • edghl kirjoitti:

    Ekana vaatisi suomalainen pakolainen porsaan kasleria, kyytipojaksi ryyppyä. Kun ei löytyisi, haukkuisi rasistiksi.sitten menisi tuijottamaan isäntien teini-ikäisiä kaapujengiläisiä. Nappaisisi selfieitä odotellessaan että saa ssunnon pääkaupungista ja kunnon päivärahat.

    Keppostelisi hieman tyttöjen kanssa, ja saisi ehdollista joukkoraiskauksesta...vai miten se meni ööööh....

    Kaapueukolle kun ehdottaisi seksiä ja tarjoaisi 50 e seteliä, niin ihan varmasti imaami muistuttaisi syyrialaisia, että eipäs nyt kiihdytä kun tässäon kotoutukset ihan kesken ja tavat vähän hakusessa varsinkin teillä syyrialaisilla...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ullupka kirjoitti:

Ennen kuin rasismista puhutaan miettikää, ottaisiko Syyria vastaan missään oloissa 1000 luterilaista suomalaista siirtolaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu