onkohan organisoitu pakolaisvyöry usan juoni

mielikuvitus saa jo vallan pienen ihmisen mielessä kun järjetön pakolaisvyöry alkaa organisoidusti ja hirmu kiireellä isisiä ja muita islamhörhöjä ei pystytä taltuttamaan muuten kun siirtämällä konfiktialueilta usaa potentiaalisesti vastustamaan pakotetut ainekset alueilta pois usaan ei mutta saksa päätti avittaa öljyvarannot saadaan usan hallintaan tällä keinolla mielikuvitusutopiani ei parmpaakaan keksinyt
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Venäjän juoni se on, Venäjä haluaa sekasortoa Eurooppaan, että olis helpompi miehittää..

Äänestä
  • Venäjä ei pahemmin muita valtioita tunnu kunnioittavan, mutta tätä en usko.
    Enemmänkin yritetään tuhota euroopaan kansojen identiteetti ja tehdä liittovaltio, mitä johtaa Saksa tai muu suurvalta ja rahat saa pankkiirit, liikemiehet ....
    Me muut valtiot sitten ollaan orjai ja maksumiehiä.

    Äänestä

mahdollisesti touhu on kuitenkin tarkasti oraginisoitu ja tekemällä tehty

Äänestä

tärkeintämielestäni olisi nyt kuitenkin se että suomalaiset eivät alkaisi tappelemaan keskenään tästä koska se ei ainakaan hyödytä muuta kuin kaaosta luovia tahoja 1918 ei saa toistua

Äänestä

suomalaisten ei kannata alkaa tappelemaan tuosta usa tekke mitä tekee ja saksa määrää venäjä lyö kapulota rattaisiin kaikessa kuten iänkaiken on tehnyt suomalaisten keskinäinen tappelu ei auta ketään

Äänestä

On varmaan. Se on amerikkalaisten suurin haave maailmassa saada kahteen kertaan suosta nostettu manner taloudelliseksi rauniokasaksi jossa käydään sisällissotia ja mantereen äo on laskenut miinukselle väestövaihdoksen myötä.

Katsos kun sellainen unelmaeurooppa olisi amerikkalaisille kaikista paras kumppani kaupankäyntiin ja tieteelliseen yhteistyöhön.

Myös Israel haluaa euroopan täyteen arabeja koska se hyödyttää sen suurimman talousyhteystyöalueen taloutta ja parantaa turvallisuutta puhumattakaan siitä, että muslimien kiristämät eurooppalaishallitukset ovat Israel-myönteisyydessään jättekivoja.

??????????????????????

Äänestä

Ei ole sinun mielikuvituksen tuotetta,
Tästä on paljon netissä kirjoitusta, englannin kielellä pääsin. Länsimaathan USA, Nato ym. tahotahan sotkeutui arabimaden politiikkaan ja syrjäytri heidän valtaapitävät. Oletettavasti oli öljy mielessä ja piti saada heille mieleiset valtaapitäjät. Myös kirjoitetaan että juutalaiset maksavat näiden matkoja, tiedä pitääkö paikkansa. Mutta jokainen voi miettiä mistä nuorimuslimies saa jopa 10000 euroa matkarahaa tänne ?

Jotain perää noiss akirjoituksissa on ja EU päättäjät ovat yhteistyössä tässä, kun tämän hyväksyvät. Tarjoitusperistä sitten voi vain arvata., raha ja valtahan sekoittaa pään ja oma isänmaa ei sitten enää merkitsekkään mitään.

Se on totta, että suomalaisten ei pitäisi alkaa tapplemaan keskenään. Toivotaan että pian aukeaa useamman silmät tältä median, poliitikkojen ja liikemiesten aivopesulta.

Äänestä

Kyllä isis pytytäisiin lyömään jos USA haluaisi, mutta siitäkin kirjoiteteaan että on USA:n ja Israelin luoma. Enkä yhtään ihmettele, kun seuraa tielnnetta.

Olettekko pistäneet merkille, että ISIS ei israelilaisiin tai juutalaisa vastaan hyökkää? Armottaa tappaa jopa omiaan, muslimeita, puhumattakaan muista uskontokunnan edustajista.

Googlettapaa asiaa.

Äänestä
  • Ottamatta kantaa syihin mutta nyt huomattava että:
    Hädässä olevia tulee (virallinen kanta)
    Elintasopakolaisia tulee (havainto)
    Ns vihreät miehet tulee (nyt tosin mustat mutta vrt Ukraina) (tämä tosiasia)
    Kun täällä on 10000 taistelijaa alkaa olla hankala pitää kurissa.
    Miettikää pikkukaupunkia kun 300 pakolaista laittaa ranttaliksi.
    Montako poliisia tarvitaan?

    Äänestä

KOKOOMUS SAA SITÄ TYÖVOIMAA, JOTA SILTÄ ON PUUTTUNUT 50/VUOTTA.

Äänestä

ei se kuitenkaan eun tietämättä tuo pakolaisvyöry tullut saksan toivomuksesta ja ties mistä syystä koko afrikan väestö eurooppaan yhtääkkiä siis no suomessa he eivät kauaa tarkene ja lähtevät lämpimimpiin maihin 35 pakkasta ei ole viihtyisää

Äänestä

inhoan politiikkaa mutta kekkonen oli oikeassa yhdessä asiassa, se ei päästänyt kokoomusta koskaan hallitukseen ei suomen maantieteellinen asema lipposen paavosta huolimatta mihinkään muutu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lihytrd kirjoitti:

mielikuvitus saa jo vallan pienen ihmisen mielessä kun järjetön pakolaisvyöry alkaa organisoidusti ja hirmu kiireellä isisiä ja muita islamhörhöjä ei pystytä taltuttamaan muuten kun siirtämällä konfiktialueilta usaa potentiaalisesti vastustamaan pakotetut ainekset alueilta pois usaan ei mutta saksa päätti avittaa öljyvarannot saadaan usan hallintaan tällä keinolla mielikuvitusutopiani ei parmpaakaan keksinyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu