Miksi Microsoft valvoo sinua?

RikollinenEliitti

Biljonääri Bill Gates vaatii 'Yhtä Maailmanhallitusta' - Uutta Maailmanjärjestystä

Bill Gatesin mukaan Yhdistyneet Kansakunnat on osoittanut toimimattomuutensa, eikä se kykene siihen mihin se on suunniteltu. "Voit leikitellä sillä, mutta totuudessa on ikävää miten Kööpenhaminan konferenssi on hoidettu, miten yksilö joka käyttäytyy kuten YK:n järjestelmä, on epäonnistunut", Gates sanoi. Asiasta uutisoi myös The Huffington Post.

Gatesin mukaan nyt tarvittaisiin "globaalia maailmanhallitusta" kipeästi, jotta kykenisimme taistelemaan niitä uhkia vastaan, jotka planeettamme on kohdannut.

"Katsotaanpa YK:ta, se on luotu erityisesti maailman turvallisuuden takaamiseksi. Me olemme valmiita sotaan, koska olemme ryhtyneet kaikkiin valmiustoimiiin. Meillä on Nato, meillä on divisioonat, maastoajoneuvot ja koulutetut ihmiset", Gates sanoi. "Mutta mikä on epidemioiden kanssa? Kuinka monta lääkäriä meillä on, kuten lentokoneita, telttoja, mitä tiedemiehiä? Jos olisi sellainen kuten Maailmanhallitus, me olisimme paremmin valmiita", hän jatkoi.

Biljonääri Gatesin viimeaikaisiin saavutuksiin kuuluu myös käteisettömän järjestelmän esittely lukuisille kolmannen maailman maille. Tämä ohjelma antaisi epäilemättä finanssieliitille täydellisen rahanvalvontajärjestelmän näissä maissa. Gates on tunnettu vahvasta roolistaan mm. NSA-vakoilussa, rokoteohjelmissa, GMO-tuotannossa ja ihmiskaupassa.

Koko juttu: http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=12778

4

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • XKeyScorePrism
    • aandsds

      erilaiset agentuurit taistelevat toistensa kanssa ja sivulliset kuolevat. aika helppoa on juoksuttaa maailmanlaajuiseen kriisiin kaikkia. suurten valioiden takana on aika pahoja murhia Mexicon malliin. Kehitysmaat tekevät sen vain peittämättä kun taas hyvinvointivaltiot tappavat huomaamatta. Terveydenhoito on paranemisen lisäksi mestaaja. Toiset kotiutuvat mutta toiset jäävät tai tuovat uutta sairautta laitoksista.

      Politiikka on raakaa murhaa.
      Rikas on varas

      Nyt kun maapallo on niinkin kierteessä vaikka on ollut jo pitkään, sodasta sotaan afganistan, irak, syyria, ukraina ja monet muut, niin yksi hallitus kuulostaa ok, jotta uutta yhteiskuntasopimusta syntyisi.

      Sitä tarvitaan, jota tulevaisuus valoistuu. Se toistaiseksi näyttää pimeältä. Yhteistyö ei toimi koska emme ymmärrä että päätöksen teko on jokaisen vastuuta, mutta sitä ennen mikään USA ei saa ohjailla ja tappaa itsenäisesti, vaan jokainen maailman valtio istuu maailman hallituksessa prosentuaalisesti eli perustuen keskiverto arvoihin aloittaen ihmismäärästä ja bruttokansatuottoon ym...

      usa ei ole johtaja. ei saisi olla.

      pitää aktivoida kiinaa, intia, brasilia - mahtimaat

      usa pelkää. läksi paskat kuluttavat helvetisti luonnon varoja ja vielä sekaantuvat maapallon kehityksiin. suomeen on haluttu tukikohta ja kohta nämä idiootit kaivavat suomen luonnon varoja ja tekevät suomesta elinkelvottoman. usalaiset ovat sikoja, joilla ei ole kunnioitusta muita kansoja kohtaan.

      suomi on myynyt ja myy persettään usalle. mormonit ovat suoranaisia agentteja ja nauttivat valtion sujeluksesta koska usa on maksanut rahaa. koko maa on käynyt yhden operaation kun he tallensivat kadut, ihmiset - kaiken datoihin. ihmetyttää, että eikös viranomaiset tee mitään.

      eikös suomi kärsii kohta maakadosta kun jokin valtio päättää irrottaa osan?
      braivik oli vain epäsuora viittaus usan tuloon. suuret agendat, niin tapahtuu paljon murhaa.

      • iwueueu

        pohjoisessa kaivataan maata salaa, siellä sun täällä
        asukkaita vedetään helvettiin toisperäisin syihin vedoten
        eivät edes hoksaa usein mistä on kyse
        hammaslääkäri voi istuttaa sinulle myrkkyä hampaaseen
        lapsillesi voivat salaa syöttää paskaa kunnes sairastuu...
        maailman agendat ovat aika pahoja murhaaja
        nykyinen maailma tuottaa murhia kaikialla
        ei tiedä missä on rauhallisempaa asua, lännessä vai idässä


    • pietuvenöjöllelieksasta

      myy siis nettis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      66
      3276
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      90
      3066
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      177
      3008
    4. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      136
      2385
    5. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      41
      2366
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      205
      2211
    7. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      36
      1724
    8. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      52
      1688
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      400
      1673
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      100
      1185
    Aihe