Näin kaupassa yksinäisen, noin 25-vuotiaan blondin. Ei mikään pintaliitäjän näköinen hutsu, vaan sellainen tuleva "pullantuoksuinen perheenäiti"-tyyppinen neito.
Ei ollut edes sormusta sormessa...
No, hommahan meni niin, että yritin saada katsekontaktia, mutta nainen ei ollut huomaavinaan. Keskittyi vain valitsemaan ostoksia.
Miten olisi pitänyt menetellä?
Asiallisia vastauksia, kiitos.
Miten lähestyä naista?
18
100
Vastaukset
Se on varattu.
- vastauson-ettiedäkään
Mistä tiedät onko se yksinäinen? Mistä tiedät iän? Mistä tiedät onko se hetero?
"No, hommahan meni niin, että yritin saada katsekontaktia, mutta nainen ei ollut huomaavinaan. Keskittyi vain valitsemaan ostoksia."
Ei ole sinusta kiinnostunut. Muuten olisi pillumehut valuen hymyillyt sinulle.- no.can.do
Ilman katsekontaktia on vaikea tehdä mitään. Nainen selvästi viestitti että ei kiinnosta tai sitten oli vaan ujo.
- fineanddandy
Niin, kaupassa ollaan ostoksilla eikä iskemässä, eikö? En minä ainakaan silloin keskity muuhun kuin ostoksiini.
Naiset ovat joka paikassa aina iskemässä, jos oikeanlainen mies vain sattuu olemaan lähistöllä.
Jotkut naiset valittaavat ettei miehiin voi tutustua (miehet eivät tee aloittaita) ihan normaaleissa ja arkipäivisissä tilanteissa ja miten ulkomailla on niin erilainen kulttuuri sen suhteen.
Sinun mielipiteesi ja periaatteesi on juurikin sitä vastaan. Tietyssä tilanteessa on muka sallittua vaan tietyn asian tekeminen. Jos siitä käytännöstä poikkeaa, niin ahdistutaan ja käytöstä pidetään vääränä. Paitsi jos aloitteen tekijä sattuu olemaan top 5 % alfa-adonis.- 1212
"Niin, kaupassa ollaan ostoksilla eikä iskemässä, eikö? En minä ainakaan silloin keskity muuhun kuin ostoksiini."
Ai niin, miehiinhän ei voi tutustua muualla kuin baareissa siideripäissään kello 2 yöllä.
- Ex-------PUA
Katsekontakti on eräs tärkeimpiä, varhaisen kiinnostuksen merkkejä.
Olen siitä kertonut monesti palstalla.
Katseen välttäminen, jos hän esim. katsoo maahan, tai alas, on vielä hyvä merkki.
Muuten näyttää pahalta, se että hän yrittää vältellä katsekontaktia. - mythbuster
Eiväthän naisetkaan yritä mitään missään, joten miksi kohdella heitä eri tavalla kuin he kohtelevat meitä? Parasta on antaa heidän elää omaa viimeisen päälle tyylikästä elämäänsä rauhassa ja itse yrittää tehdä samoin. Kai he jotenkin ilmaisevat sitten jos ovat jotain vailla.
- öhhmhmhm
Nii miks te miehet kohtelette naisia eri tavalla???
- Kakkossmiess
Noinhan sen pitäisi mennä, mutt aina löytyy miehiä, jotkä yrittävät. Jos ei muuten, niin joku suklaasilmä " excuse me, where is the milk? By the way you have really beautiful eyes"
- ratkaisuehdotus
Katselet vain itsekin muualle ja kävelet päin. Sitten vaan pahoittelet törmäilyäsi ja tarjoudut viemään kahville hyvitykseksi.
- puoliruotsalainen
Joo! Tai sitten olet vaan rehellinen: Olet niin hyvännäköinen, että mun on pakko pyytää sua kahville, syömään, tai mitä vaan, että saan viettää sun kanssa vielä hetken; sovitaanko jotain?
Voi kuulostaa aika siirapilta tällä palstalla. Mutta vaikka saisit pakit, niin voit onnitella itseäsi rohkeudesta, ja olet taas itsevarmempi seuraavan tilaisuuden tullen. puoliruotsalainen kirjoitti:
Joo! Tai sitten olet vaan rehellinen: Olet niin hyvännäköinen, että mun on pakko pyytää sua kahville, syömään, tai mitä vaan, että saan viettää sun kanssa vielä hetken; sovitaanko jotain?
Voi kuulostaa aika siirapilta tällä palstalla. Mutta vaikka saisit pakit, niin voit onnitella itseäsi rohkeudesta, ja olet taas itsevarmempi seuraavan tilaisuuden tullen.Kuulostaa melko epätoivoiselta anella heti kättelyssä.
- jidodjkkjgjl
puoliruotsalainen kirjoitti:
Joo! Tai sitten olet vaan rehellinen: Olet niin hyvännäköinen, että mun on pakko pyytää sua kahville, syömään, tai mitä vaan, että saan viettää sun kanssa vielä hetken; sovitaanko jotain?
Voi kuulostaa aika siirapilta tällä palstalla. Mutta vaikka saisit pakit, niin voit onnitella itseäsi rohkeudesta, ja olet taas itsevarmempi seuraavan tilaisuuden tullen.Ei ole siirappia. Ainoastaan vastenmielistä.
Mistä asioista keskustelun ylipäänsä voisi aloittaa?
Tuskin mistään, kun keskustelua ei kuitenkaan voi aloittaa esim. naisen hyvännäköisestä takapuolesta ja hyvännäköisistä farkuista....vaan pitäisi olla teennäisesti kiinnostunut muka jostain "sivistyneestä" asiasta.....
Eihän hyvännäköinen nainen tosin edes ole ikinä vapaa. Ja jos on niin omasta tahdostaan. Lähestyminen on ajanhukkaa.- nainenpäättääkaiken
Naista ei lähestytä. Nainen lähestyy (jos niin haluaa).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024404Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583142Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881737Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181316Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121314Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231117Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101101- 491075
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2471073- 49976