En löytäny mihin aihepiiriin olisin tän kysymyksen laittanu.
Löysin kirpparilta nätit lasit joilla nään hyvin jopa paremmin kuin
juuri hankkimillani. Meneekö silmät pilalle jos käytän noita
kirppislaseja?
Löysin kirpparilta nätit lasit joilla nään hyvin jopa paremmin kuin
juuri hankkimillani. Meneekö silmät pilalle jos käytän noita
kirppislaseja?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Käytä toki niitä laseja, millä näet paremmin. Silmiä rasistittavat lasit kyllä tuntuvat käytettäessä jotenkin oudoilta.
Jos niillä näkee hyvin niin sitten ne on aivan oikean laiset. Ehkäpä uudet lasisi on mitoitettu hutiloiden ja tulos on huono. Valitettavan yleistä silmälasipisneksessä.
itselle kävi juuri noin, että silmälääkäri hutiloi tarkastuksen. kun lasit sain huomasin heti että on väärät. menin kilpailevaan firmaan optikolle näöntarkastukseen ja sekin totesi että väärät on. ostin sieltä uudet lasit ja menin virheen tehneeseen liikkeeseen, jossa asiasta alettiin vänkäämään. itseasiassa sain rahani vasta sen jälkeen takaisin kun illalla soitin silmälääkärin kotinumeroon ja selitin asian. hän aivan asiallisesti myönsi virheen mahdollisuuden ja lupasi maksaa palkkionsa plus niiden väärien lasien hinnan takaisin.
Jos ne eivät rasita silmiäsi niin ne sopivat sulle.
Kiitos, nuo löytämäni lasit on kuulema jotku kalliit muotilasit sano
miniä, japanilaiset, meen vielä kysyyn muotoilisko ne noita sankoja
instrussa, kun ne ei oikeen istu mun kallon muotoon, noloa vaan mennä oikoon löytölaseja sinne mistä on juuri ostanu uudet.