Ahneet syöjät piikissä

Jos pizza on loppunut niin sitä kyllä tehdään.On se vittu vaikeeta odottaa yhtä vitun pizzaa kun ruvetaha heti möykkäämään kun on pizza loppu.Oletteko saatana tietoisia miksi se loppuu pöydästä?? no siksi kun MUUT ASIAKKAAT ottavat sitä myös,ei henkilökunta sitä ota ja syö vaan ASIAKKAAT.

Tosi mukavaa odotella pizzaa ja kuunneella kun asiakkaat pillittää paskasta palvelusta vaikka muut asiakkaat ottavat ruokaa.Haistakaa vittu ja opetelkaa odottamaan !!!!
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kuulostaa aika juntilta, jos siellä joku ääneen valittaa kohtaloaan. Saavat varmaan raivarit kaupassakin, jos hyllyltä on joku tuote loppu.

Äänestä

VITTUPERKELE VITTUPERKELESAATANA, ei taida olla lapualaisella juntilla oikein tapoja mitä tulee kirjoitus ja kommunikointiin.

Äänestä

Sama piipittäjä muissakin keskusteluissa hokemassa sitä vittua ja perkelestä. On se näköjään totta että mitä syrjemmällä asuu sitä typerämmät on tavat, tuo jos mikä on junttien käytöstä. Varo ettet huuda ja hermoile itseäsi hengiltä!

Äänestä

Mitäs jos laittaisit rahaa hieman enemmän pöytään?
Ei tarvitsisi odotella kun muut ovat syöneet.

Äänestä

Ketjun aloittaja taitaa itse olla Piikissä töissä. Se on ollut loistava paikka ja ne omistajat on aina olleet mukavia mutta siellä on toisinaan todella v-mäistä hlökuntaa. Minullekin pottuili viime kerralla ihan aiheetta ja nakkeli neiti niskojaan. Harvoin näkee palveluammatissa niin pottuuntunutta hlöä.

Äänestä
  • Olen ollut Seinäjoella piikissä ja vaikka toki tämä on firman mainos jolla koitetaan pistää piikkirafla ihmisten huulille, niin silti kyllä sanoisin ettei heissä piikin työntekijöissä ole vikaa ollut. mukavat naiset ja kohteliaat miehet. Keskityn ennemmin siihen safkaan kuin märehtimään onko jonkun lärvi nyt kivasti hymyllään vai onko selkeästi kiukkupäivä.
    Maailmassa lienee vähän muutakin miettimistä kuin joku vitun pizzeria.

    Äänestä

Boikottiin vaan, jos palvelu ei pelaa.

Äänestä

Maailma on tässä tilassa ja tämä itkee pizzaa netissä. Ei voi hyvä vittureikä sun kanssasi...

Äänestä
  • Maailma on tässä tilassa ja tämä itkee muiden ihmetttelyä netissä. Ei voi hyvä vittureikä sun kanssasi...

    Äänestä

on teilläkin huolet..heh heh..nooo kohta riittää seinämäellä pitzaa ja kebabia kun tulee parituhatta mamua...jokainen saa jonottamatta...eikö oo kivaa? ja viä halvalla eikä tarvii enää siwan tyhjätä roskiksia niin usein kun ne hakee värkit sieltä...

Äänestä

Kyllä sitä pitsaa on varattava riittävästi mikäli maksaville asiakkaille markkinoidaan että sitä on tarjolla -- ja tästä palvelusta laskutetaan.

Mikäli henkilökunta ei ole varautunut ja huolehtinut siitä, että tarjottavaa on (tämähän on ruokailupaikan henkilökunnan pääasiallisin työ) niin on täysin aiheellista ja ymmärrettävää että ruokailijat/asiakkaat valittavat.

Viesti ravintolayrittäjille on selkeästi tämä : vaihtakaa henkilökuntaa joilla on tilannetaju hallinnassa sekä kielenkäyttö ja käytös fiksua, niin kauppa käy ja homma pelittää ihan uudella tavalla.

Miksi palkkaatte ihan karseita tapauksia sinne maksaville asiakkaille hampaitaan kiristelemään kun hyviä symppistyyppejä on työkkärissä töitä vailla ja olisivat ikionnellisia kun pääsisivät palvelualalle?

Äänestä
  • oletko harkinnut hakevasi kriisiapua? nyt sen verran vakavasta asiasta kyse kun pizza.Tosin aloittaja tarkoitti sitä,että pizza ei loppunut kokonaan vaan hetkellisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LapualaanenTuristi kirjoitti:

Jos pizza on loppunut niin sitä kyllä tehdään.On se vittu vaikeeta odottaa yhtä vitun pizzaa kun ruvetaha heti möykkäämään kun on pizza loppu.Oletteko saatana tietoisia miksi se loppuu pöydästä?? no siksi kun MUUT ASIAKKAAT ottavat sitä myös,ei henkilökunta sitä ota ja syö vaan ASIAKKAAT.

Tosi mukavaa odotella pizzaa ja kuunneella kun asiakkaat pillittää paskasta palvelusta vaikka muut asiakkaat ottavat ruokaa.Haistakaa vittu ja opetelkaa odottamaan !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu