Islanti ottaa vain 50 pakolaista

ja vain syyrialaisia. Suomi sen sijaan haalii kaikki Afrikan ja Lähi-idän huijarit kelan ja sossun leipiin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Islannissa pidetään pää kylmänä vaikka media suoltaa tunteisiin vetoavaa uutista pakolaisuudesta.

Äänestä

Suomi taas loistaa ja tyypilliseti Euroopan hölmölänä...

Äänestä
  • No just näin.

    Äänestä

Nekin kykenevät räjäyttämään koko saaren ja ottamaan 500 koululaista panttivangiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


glkjhgfds kirjoitti:

ja vain syyrialaisia. Suomi sen sijaan haalii kaikki Afrikan ja Lähi-idän huijarit kelan ja sossun leipiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu