Ahahaha, mukavaa katseltavaa :) Anarko-antifantit mölyävät Sveitsissäkin pakolaisten vastaanoton puolesta ja poliisi antaa tuta :D
https://www.youtube.com/watch?v=-J0MsGNTTsE
https://www.youtube.com/watch?v=-J0MsGNTTsE
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ois voinu mielestäni hiukan enemmän antaa kyllä pyssyn laulaa.
Kyllä, tämä oli vähän tämmöinen teaseri. Jospa Suomessa saataisiin pian kuvattua tälle jatkoa. Vasurithan kyllä lähtevät kadulle möykkäämään heti kun tehdään mitä tahansa yhteiskunnan kannalta järkeviä päätöksiä.
VARMASTI ON KYRPÄ PYSTYSSÄ HEILLÄ JOTKA AMPUVAT, KUN EI MUUTEN SEISO. TEKISI ALOITTAJALLEKIN HYVÄÄ SAADA MAISTAA MUUTAMA.
Aloittajalle tiedoksi. Hyväksytkö sinä poliisiväkivallan? Yhtä hyvin sinä voit olla kohteena tulevaisuudessa kun olet itse osoittamassa mieltäsi maamme tilannetta kohtaan. Kyllä se nauru hyytyisi kun olisit itse kohteena kumiluodeille. Mutta et sinä keskenkasvuinen ja vähä-älyinen sitä ymmärrä.
Eihän se Sveitsin poliisikaan itseasiassa käyttänyt väkivaltaa yhtään ennen kuin mielenosoittajat itse aloittivat sen väkivallan hyökkäämällä sivullisten kimppuun ja poliisia vastaan. Poliisi vastasi väkivaltaan voimatoimilla suojellakseen syyttömiä sivullisia ja omaisuuta sekä poliisin omia miehiä väkivallalta. Kannatta katsoa tarkkaan videot ja uutiset Sveitsin mielenosoituksista. Sen tolkuttoman väkivallan aloittivat ne mielenosoittajat ihan itse.