siihen on varmaan syy miksi Miehiä on enemmän

Lienee ihan selvää miksi epämääräisten salakuljettajien vietäväksi lähtee mieluummin mies kuin laittaa matkaan vaimon lapsineen. Myös todennäköisempää että kadulla vastaantuleva mies tapetaan kuin nainen/lapsi.

Eikös nuoret miehet tapeta ensimmäisenä, ellei liity vihollisen puolelle! Aika vähän esim. ISIS-joukkoteloisuksissa on naisia???
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pakoloiset ovat KÄPYKAARTILAISIA eli paossa oman maansa armeijaa.

Pakoloiset ovat elintasopakoloisia eli kyttäämässä vain helpompaa elämäää tekemättä mitään

Saudi Arabia ja Kuwait tietävät millaista sontasakkia tämä porukka on , joten eivät ota maahansa

Äänestä

Isisin pojat tappavat kuule ihan kaikki vääräuskoiset. Olivat sitten naisia, tai lapsia. Miksi pitää kokoajan puolustella näitä asioita. Se tilanne siellä maissa ei muutu sillä, että kaikki ne parhaimmassa kunnossa olevat miehet lähtevät sieltä pakoon. Silloinhan se Isis on aivan varmasti viennyt voiton. Ei ne asiat ihmettelemällä/pakenemalla muutu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onkoTeilläAivoja kirjoitti:

Lienee ihan selvää miksi epämääräisten salakuljettajien vietäväksi lähtee mieluummin mies kuin laittaa matkaan vaimon lapsineen. Myös todennäköisempää että kadulla vastaantuleva mies tapetaan kuin nainen/lapsi.

Eikös nuoret miehet tapeta ensimmäisenä, ellei liity vihollisen puolelle! Aika vähän esim. ISIS-joukkoteloisuksissa on naisia???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu