Siis kysynpä vaan ??
Miksi arabimaat ei ota pakolaisia
kysyäsopiikai
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Koska islaminuskonnossa on n. 300 tulkintaa, ja lähes kaikki ovat sitä mieltä, että muut ovat vääräuskoisia ja ne on tapettava, raiskattava, silvottava, jne, jne. Siksi!
ei halua maahansa kokohulluja. muut arabit ovat järjissään,mutta täällä on suurkato älyn käytössä.
tämä suosiollisuus kostautuu pahasti jatkossa,se varmaa.
Arabimaista tuli vastaus: heille pakolaiset edustavat turvallisuusuhkaa. Eivät ota pakolaisia, ja haluavat jo olemassaolevistaankin eroon.
Siksi.
Meillä Stbb sanoo, että muiden turvallisuusuhkana kokemat ihmiset ovat meille rikkaus.
Hmm...
Kumpaakohan uskoisin: Stubbia vaiko muslimikulttuurissa eläviä johtajia?
Muslimien tavoite on islamin leviäminen. Kun eivät ota pakolaisia, niiden on pakko hakeutua muualle.
Lähi-Idän ns. öljymaihin ei pääse muuten kuin viisumilla, jonka saaminen on käytännössä mahdotonta, ellet ole Aasialaista alkuperää eli kuulut siihen tunnollisten työntekijöiden armeijaan, joka hoitaa kaikki pasggaduunit rättipäiden puolesta. Mitään pakolais -käsitettä ei ko. maissa ole. Näin BBC:n uutisen mukaan.