Pakolaisongelmaa ei oikeasti ole olemassa

Kaikki on median ja historian vääristelyä,on vain joitain kuvia ja lehtiartikkeleita mutta mitään invaasiota ei ole oikeasti tapahtunut,samantasoisia huijauksia on tapahtunut aiemminkin historiassa kuten,holokuppa,Apollolennot,EU/€uro-talous.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Apollolennot ovatkin ihan luku sinänsä. Mutta eihän silloin kyetty kuvittelemaan että a) kuvamateriaali tulisi joskus julkisesti kaikkien saataville ja b) jokaisella on käytössään välineet niiden tarkkaan tutkimiseen. Silloin tehtiin sillä oletuksella että katsominen tapahtuu pienillä, soikeilla mustavalkoisilla kuvaputkilla, pätkivällä ja väpisevällä lähetyksellä, kansallisten monopolitiedonvälittäjien tiukassa kontrollissa. Hyvää työtä Kubric pääosin teki mutta onhan siellä sitten pikku lapsuksia kuten kuun maiseman taustalla tonttuilevia lattiamanuja ja muuta pientä.

Äänestä
  • Typerä väite studioon lavastetuista kuulennoista puree yhtä hyvin kuin tarinat Hitlerin tai tsaarin lasten pelastumisesta.

    Ei niin hullua väitettä, ettei uskovia löydy.

    Äänestä

  • Kuusalkkarit on siis ängenneet jo historiapalstallekin. Aiemminhan niitä on havaittu ainakin salaliitto-, tähtitiede- ja UFO-palstoilla.

    Äänestä

  • Ei tarvita mitään salaliittoja kun koko kuufantasiaseikkailu on ihan omin silmin nähtävillä kun vaan vähän viitsii etsiä.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


näkijä_ kirjoitti:

Kaikki on median ja historian vääristelyä,on vain joitain kuvia ja lehtiartikkeleita mutta mitään invaasiota ei ole oikeasti tapahtunut,samantasoisia huijauksia on tapahtunut aiemminkin historiassa kuten,holokuppa,Apollolennot,EU/€uro-talous.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu