Hei, aamutv,ssä maahanmuutosta

keskustelua asiasta ym, ym.
Ja uutisissa.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

En avaa töllöä ainakaan ylen kanavien takia mokutuksen takia. Alkaa oksettaa.

Äänestä

ne puhuu viharikoksista! Toimittaja "kivikasvo" Ukkolan vieras tutkija kertoo myös,
että ei ole hyvä, että kerrotaan rikolllisten etnistä taustaa? Että sellasta.

Äänestä

Kuinka ne jaksaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Äänestä

Koska ne luulee ettei kellään ole nettiä ja kaikki uskoo että vain tv kertoo ainoan totuuden

Äänestä
  • Mustan värittäminen tarinoinnilla valkoiseksi on kait olevinaan uskottavampaa töllössä toteutettuna.
    Vanhempaan kansaan luulis mustavalkoropakantansa uppoavan kuin... niin, noh, vanhaan ihmiseen, kuten sanotaan...

    Äänestä

Heheh. Onko tuota paskalootaa pakko katsoa? Itse en katso kuin elokuvia ja satelliitista urheilua.

Äänestä

Mamut on ihania. Voi kun tulisi tänne enemmän!

Äänestä
  • Vanha Suomalainen sananlasku:
    Parempi halkona pinossa kuin sormi suutarin persiissä.
    Uudempi versio samasta:
    Parempi mamut halkoina pinoissa kuin sormet kultamunan paskassa.

    Äänestä

Ylen ja maikkarin pomotko nää asiat päättää? Että otetaas taas mamukeskustelut kehiin.

Äänestä

On vaarallista uskoa YLEn propagandaa. Valitettavasti tässä maassa elää roskasakkia, joihin se uppoaa täysin.

Äänestä
  • Ylen propaganda ylittää jo Pohjois-Korean vastaavan. Ja meidät pakotetaan maksamaan vielä tuo yle-vero. Vit** mitä touhua,

    Äänestä

En ole enää sen takia muutamaan viikkoon avannut tv-uutisia enkä radiota uutisten aikaan. Samanlaisia mokuttajia yle ja maikkari. Kyllä kyrsii,että joka ikinen uutinen alkaa sanoilla turvapaikanhakija, pakolainen, rasismi, maahanmuuttokeskustelu-

Sitten noi keskustelutkin ovat ennalta arvattavissa: valittu sopivat henkilöt, eli hyysäreiden enemmistö, pari fanaattista mamua (mieluiten maatamme haukkuva somali tms.) ja korkeintaan ulosanniltaan avuton ja yksinkertainen kriitikko. Toimittajat ovat jo alkuasenteeltaan mokuttajia. Ei kiitos tuollaista sontaa.

Äänestä
  • Ei sitä soopaa kertakaikkiaan jaksa katsoa. Läsäytän heti toosan kiinni jos aihetta aletaan vatkata.

    Äänestä

  • Ei ole sitten vielä sitä Hollantiin muuttanutta Umaia Hannahia , tai mikä sen nimi oli, huutamassa ja morkkaamassa suomalaisia. Kerran jostain lehdestä luin kun hän haukkui suomalaisten koivun väriset lattiatkin. Ei jummartanut että miski on tuollaset lattiat. Se on rasismia.

    Äänestä

Näin se on, jos jotain asiaa aletaan tuputtamaan Ylettömästi, niin se saa vastustuksen liikkeelle. Minäkin aina käännän kanavaa, kun mamutus alkaa.

Äänestä
  • Namusetä Tamu hamuaa mamukamuja.

    Äänestä

Ei se ole mitään keskustelua kun toimittajien asenteen tietää. Samaa pastaa aamusta toiseen. Kaikki on ihanasti eikä pakolaisista ole mitään harmia eikä kuluja.

Äänestä

Nyt kannattaisi taas käydä telkkarikansan vähän netin folio-kesksteluja vilkaisemassa, ettei tuu nämä pakolaisten maahantuonnin syyt ja sen seuraukset yhtä kivana yllätyksenä kuin vaikka narkkis vuonna 2010. Tästäkin on kyllä taas varoitettu. Samanlaista paniikkisuvaitsevaisuuden lietontaa kuin sikanuhan aikaan.
Ennen kysyttiin: Oletko ottanut sikainfluenssarokotteen? Nyt puolesaan: Joko olet ottanut "pakolaisen"?

Äänestä

Illalla A-talkissa puhutaan samasta aiheesta, suora lähetys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fdfeefef kirjoitti:

keskustelua asiasta ym, ym.
Ja uutisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu