Suomi on syvällä suossa

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015091020324135_uu.shtml

Eikös silloin uppoamisen aiheuttajat ole velvollisia nostamaan suomen suosta, eli hallitus, edellinen hallitus ja sitä edellinen hallitus, vai leikkivätkö ne vieläkin "laivan upotusta", mutta ei veronmaksajien kustannuksella, hakekoon rahaa kreikasta.
Tuskin kukaan yksityinen veronmaksaja suomea suohon sai, ei edes useampikaan.
Kaikki ketkuttelut kreikan suhteen ja muutkin anteliaat vuodet tulee väkisin mieleen. Plus lisäksi nykyinen pakolaispolitiikka, sehän se syö "budjettia".
Rajat kiinni ja pakolaisille lähtöleima persiiseen. Myös kaikille ulkolaisille "tuunareille" leima persiiseen, aloitetaan puhtaalta pöydältä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikös nää persut ja persuja äänestänneet nyt vihdoinki vois tehhä jottai suome pelastamiseks, menis nyt sinne suomättäälle pidättelemmää ettei kokonaa upota, ois niistäkki joskus jottai hyötyy.

Äänestä

PERUSSYY ÄÄNESTÄÄ SYYSTÄ PERUSSUOMALAISIA

SOINI JA PERUSSUOMALAISET ESTÄVÄT PAKOLAISTEN VYÖRYTYKSEN MAAHAN
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-suomen-tehostettava-palautuksia/

Elintaso laskee ja hyvinvointivaltion rahoittaminen loppuu
https://www.suomenuutiset.fi/ajatuspajan-johtaja-vastaa-kianderille-turvapaikanhakijan-vuotuinen-kustannus-on-10-000-euroa/

On selvää, että jos tulee Suomeen esimerkiksi Ruotsin kautta tai läpi Euroopan, niin turvassa ollaan oltu jo pitkän aikaa. SELLAISILLA HAKIJOILLA EI OLE SUOMEEN ASIAA
https://www.suomenuutiset.fi/tutkimus-valottaa-tahriib-ilmiota-somaliasta-muutetaan-eurooppaan-taloudellisten-syiden-vuoksi/

USA, joka pommitti Lähi-idän Kuun maisemaksi ja VENÄJÄ, joka aloitti Afganistanin terrorisodan ja SAUDIT ja muut ÖLJYVALTIOIDEN RIKKAAT sunnit, jotka aloittivat ISIS-törkyterrorismin rakentamisen EIVÄT OTA PAKOLAISIA EIVÄTKÄ OSALLISTU NIIDEN MAKSAMISEEN

Suomessa viherpellet, kommunistit, SDP ja freudenthal-rasistinen Rkp (JOTKA RASISMISSAAN ESTIVÄT KARJALAN EVAKKOJEN ASUTTAMISEN RUOTSINKIELISILLE ALUEILLE PAASIKIVEN AIKANA SODAN JÄLKEEN) ja SPR punainen puolikuu ja risti ovat sotkemassa Suomen asioita ja vaihtamassa kansan muukalaisiksi https://www.suomenuutiset.fi/terho-suomen-vastaanottokyky-aarirajoilla/

Suomen ja Euroopan talouden näkymät ovat edelleen lopullisesti heikot. SODAN JÄLKEISTÄ ELINTASON NOUSUA EI TULLA NÄKEMÄÄN KOSKA EI OLE TYÖTÄ, OVISTA JA IKKUNOISTA EUROOPPAAN TUNKEE TYÖTÖN YLIJÄÄMÄVÄESTÖ AFRIKASTA, LÄHI-IDÄSTÄ JA AASIASTA, syntyvyys pelkästään Afrikassa on niin suuri, että väestönkasvu on 2 prosenttia ja kun väkeä on nyt 800 miljoonaa LISÄÄNTYY TYÖTTÖMIEN MASSA JOKA VUOSI PELKÄSTÄÄN AFRIKASSA 16 MILJOONALLA, JOKA PITÄISI OTTAA EUROOPPAAN HÖRHÖJEN MIELESTÄ http://www.suomenperusta.fi/ajatus/taakka-vai-rikkaus/

EUROOPASSA elintaso laskee ja hyvinvointivaltion rahoittaminen on loppuu. SOININ PUOLUEOSASTO ESPOOSSA VASTUSTAA JYRKÄSTI PAKOLAISTEN OTTAMISTA SUOMEEN, PERUSSUOMEN ESPOON KUNNANVALTUUSTON RYHMÄ VAATII HULLUUDEN ELI TURVAPAIKANHAKIJOIDEN VASTAANOTON LOPETTAMISTA http://www.lansivayla.fi/artikkeli/316219-espoo-veroprosentti-pysyy-ennallaan-pakolaisvirta-varitti-verolinjauksia He vaativat usealla suulla ”hulluuden” eli turvapaikanhakijoiden vastaanoton lopettamista. – Mitä enemmän pakolaisia sijoitetaan täälläkin telttamajoitukseen, sen parempi viesti se on turvapaikanhakijoille, ettei Suomeen kannata tulla, Simo Grönroos (ps.) tylytti.

Äänestä

Hölmölän touhua, otetaan velkaa että saadaan pakolaisia asutettua ja elätettyä.

Äänestä
  • Joo tulee peiton jatkaminen mieleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aletaan.alusta kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015091020324135_uu.shtml

Eikös silloin uppoamisen aiheuttajat ole velvollisia nostamaan suomen suosta, eli hallitus, edellinen hallitus ja sitä edellinen hallitus, vai leikkivätkö ne vieläkin "laivan upotusta", mutta ei veronmaksajien kustannuksella, hakekoon rahaa kreikasta.
Tuskin kukaan yksityinen veronmaksaja suomea suohon sai, ei edes useampikaan.
Kaikki ketkuttelut kreikan suhteen ja muutkin anteliaat vuodet tulee väkisin mieleen. Plus lisäksi nykyinen pakolaispolitiikka, sehän se syö "budjettia".
Rajat kiinni ja pakolaisille lähtöleima persiiseen. Myös kaikille ulkolaisille "tuunareille" leima persiiseen, aloitetaan puhtaalta pöydältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu