http://www.komiatlehti.fi/uutiset/online-uutiset/vastaanottokeskuksen-vastustajat-osoittavat-mieltään-maanantaina-1.1904263
Tällaanentapahtuma
ensviikolla
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hienoa Risto Mattila, oot oikialla asialla. Maanantaina isoolla porukalla vaikuttamaan Kauhavan tulevaisuuteen.
Kaikki mukaan.
Kaikki mukaan!
https://m.facebook.com/events/737742006331871/
Mahtavaa huomata että rotuylpeys ja muukalaisviha nostavat päätään Kauhavallakin! Kyllä veri velvoittaa. Vielä kun Mattila kutsuisi mukaan Suomen Vastarinta Liikkeen edustajia, vaikkapa turvaamaan mielenosoituksen kulkua.
Tullossa on varmaankin ainakin 150 kauhavalaista, koska jos oletetaan että vähintään puolet nimensä julkaisseista osallistuu.
Rauhanomainen mielenosoitus kun on niin, valtamediakin uskaltautuu paikalle vaikka nyt koittaa kuvata tapahtumaan yläilmoista niin että se näyttäisi mahdollisimman pieneltä. Tärkeintä on nyt antaa ne tärkeät lausunnot selkeästi ja mielellään kirjakielellä (murretta ei ymmärretä), niin että pariin täky-kysymykseen on ennalta varauduttu. Levittäkää siis tietoa - tämä on selvää masinointia rauhan puolesta.
LSK Park näyttää olevan sylkykuppina täällä. Vuokraamisesta ei kai varmaa tietoa ole.
Nämä suurimmat metelöijäthän, voisivat panna rahansa yhteen ja korvata LSK Parkille saamatta jäävät vuokratulot, niin silloin vuokrasuhdetta ei varmastikaan syntyisi. Aika kova uhraushan olisi yrittäjältä, jos hän muitten metelin takia luopuisi varmasta vuokratulosta. Ei kai niin "hullua" yrittäjää olisikaan. Muitten on hyvä pitää ääntä, kun juurikaan ei omasta massista ole kysymys!
Onko ne maksanut tuon ostoksensa ,eikös siinä ollut joku maksuaikakin,lisänä Kokkolan maa-alueet ja kiinteistöt.Jos hyvinkäy,veronmaksajat(lue valtio niikuin virallisesti sanotaan kustannuksen maksajasta maahanmuuttokeskuksista)suorittavat vuokrina koko kauppasumman ennenkuin ostajat maksavat vuorostaan sen valtiolle(lue veronmaksajille).Täytyy sanoa Bisnespark on Bisnes.Eiköhän nämä metelöitsijät ole jo suorittaneet ensimmäiset erät vuokraamalla kunnalle tiloja alueelta ja antamalla kiinteistöveroa anteeksi.
Nyt on sitten rahastuksen loppukliimaksen aika.
http://paavotajukangas.com/2015/09/11/esittelyssa-ihmissalakuljettajia/
Nyt on oikiaa meininkiä. Tullaan Porista asti puolustamaan lapsuuden kotikuntaa.
http://yle.fi/uutiset/kelan_tutkija_tukien_leikkaaminen_voisi_ajaa_turvapaikanhakijoita_leipajonoon/8300713
onnea kauhava,seinäjoki jne