Ja taa juttua riittää

Meinaakohan tuo juttu tuossa, että joku tuntematon ovenavaaja on ihan vapaaehtoisesti antanut todistsjille tuosta vaan "kymmeniä tuhansia euroja" nyt kyllä on aikamoista bullshittä. Joku seurakunnassa saattaa antaa, mutta että joku ovenavaaja?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015091020328227_uu.shtml
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tiedot samaa tasoa kuin se ovenpielten merkkaamisjuttu.
Joku voisi tehdä vihapuheesta vähitellen ilmon johonkin suuntaan.

Äänestä
  • joo, entisaikaanhan jt merkkas ovenpielet
    virtsaamalla niihin.
    Nyt ne repii ovenpieen irti ja laittaa listan alle
    jatkuvaa signaalia lähettävän salakuuntelulaitteen.

    Äänestä

  • Himmler.Hav kirjoitti:

    joo, entisaikaanhan jt merkkas ovenpielet
    virtsaamalla niihin.
    Nyt ne repii ovenpieen irti ja laittaa listan alle
    jatkuvaa signaalia lähettävän salakuuntelulaitteen.

    aijjaa, no siitä salakuuntelulaitteestahan ne
    sit saakin niitä yksityisyyttä koskevia tietoja?
    niinku et kun Hra X tulee aamuyöstä kotio nii seä öytää oman veljensä omasta aviovuoteestaan ilkialastomana
    siitä sit seuraava ovelle tuleva jt osaa tarjota rystyset verillä olevalle
    hraX.lle Vartiotornin jonka
    kannessa lukee
    Antakaa veljellenne anteeksi

    Äänestä

postilaatikoita merkkaili aamupostinkantaja joka jakoi lehtiä joissa ei ole osoitetta. tiesi siitä minkä lehden lootaan pudotti. Nyt kai teknisempi sovellus tullu tilalle.

Äänestä
  • koirat merkkailee postilaatikkojen tolppia.
    ja
    sit postinkantajat kuseksii niihin postilaatikoihin

    Äänestä

"Jouni tuntee itse muutaman Jehovan todistajan ja hän kysyi heiltä pitävätkö todistajat todella tällaisia rekistereitä paikoista, joissa he käyvät."

" He kertoivat, että periaatteessa kaikki sellaista käyttävät, vaikka sellaisesta ei ole ohjetta annettu. Tiedän itse, että ainakin joskus heillä oli tapana merkata ihmisten oviin pieniä merkkejä."

Vai tietää Jouni ihan itse, että todistajat tekevät oikein merkkejäkin ovipieliin ;-)

Mormonit tekevät ovipielimerkkejä tai heillä ainakin on ollut sellaisia tapoja, systemaattista tai ei, mutta todistajilla ei milloinkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikenlaistataass kirjoitti:

Meinaakohan tuo juttu tuossa, että joku tuntematon ovenavaaja on ihan vapaaehtoisesti antanut todistsjille tuosta vaan "kymmeniä tuhansia euroja" nyt kyllä on aikamoista bullshittä. Joku seurakunnassa saattaa antaa, mutta että joku ovenavaaja?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015091020328227_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu