kävin viikko sit ekan kerran gynellä kyselemässä e-pillereitä.se ehotti diane nova merkkisiä,senkin takia kun mulla on aika paha akne.tällä viikolla käyn hakemassa pillerit ja aika innoissani niitä sit alottelen.toivottavasti akne ei ainakaan pahentuisi.(kestäny jo 8-9v.)roaccutan hoitokaan ei pahemmin auttanut.ikävä homma varmaan monta kertaa merkkiä vaihtaa.tällä hetkellä syön akneen tetralysal-lääkettä,kuuri kestää vielä monta kuukautta.kysyin lekurilta että heikentyykö pillereitten teho kun syön samaan aikaan tuota lääkettä..ei kuulemma heikennä kunhan pitää vaan pillerin ja aknelääkkeen välillä pari tuntia väliä.silti voi olla et pieni pelko mahdollisesta raskaudesta saattaa välillä olla..onkos muilla sama homma?
diane novat ja tetralysal
gabriel
2404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mielestäni, Diane Novat auttavat akneesi, joten tuo toinen lääke olisi turha; mutten tietenkään ole lääkäri. Kaveri syö just akneensa DN:ia.
itse syö Diane Novaa jo toista vuotta.. Ja näpyt katos kivasti puolen vuoden aikana. Tosin mulla ei niitä nyt ihan älyttömästi ollut, mutta niin paljon kuiteski ett häiritsi mua. Iho ei enää rasvotu, pari näppyy saattaa ilmestyy tiettyyn aikaan kuusta, kivut lähti, kiloja ei oikeestaan tullu mitää, ei kauheita mielialanvaihteluja.. Mulle ei tulis mieleenkään vaihtaa merkkiä, oon liiankin tyytyväinen Diane Novaan.