Euroopan meno on nykyään kuin suoraan Breivikin manifestistä.
Breivik oli oikeassa
ABB
23401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Joo niin oli ja kuten silloin sanoin niin aika e ole kypsä hännen tuomitsemiselleen, vaan vasta sadanvuoden päästä voimme sanoa oliko kyseessä patriotismi vai terrori ja valitettavasti näyttää siltä ettemme joudu odottamaan edes sataa vuotta, tehdäksemme loppupäätelmän siitä kumpi oli kyseessä.
Taisi olla selvän näkijä!!!
Tervemenoa pakkohoitoon, Breivikin kaveriksi. Ei jäädä kaipaamaan.
TOTUUS ottaa koville suvakkimamuttajalle... ;-)
Se että kuulut pakkohoitoon, ei kyllä ota yhtään koville. Kuvitteletko rassukka ihan tosissas, että joku jäis kaipaamaan ?
Nyt on myös nähty millaisia paskasuvakkeja nuo vasemmistolaiset on joten ei mennyt hukkaan heidän ampumisensa.
Porvarillisessa ja vapaassa yhteiskunnassa vasemmistolaisia on vähennetty aina ampumalla, kuten Suomessa v. 1918.
Sosialistisessa, suljetussa yhteiskunnassa, kuten silloisessa Neuvostoliitossa vasemmistolaiset katosivat lähes verettömästi yhdessä yössä ja muuttuivat oikeistolaisiksi porvareiksi.
Mutta missä, se on vaikeampi kysymys. Ehkä siinä kun leikkautti nenänsä sievemmäksi.
Breivikin tuomio oli oikea. Viattomien nuorten murhaaja mädäntyköön eristyssellissä loppuikänsä. Vastenmielisempää kaveria ei ole nähty. Eikä Euroopassa pahempaa terroristia. Belgiankaan terrori-iskun uhriluku ei ollut yhtä korkea kuin Breivikin.
Pariisin taisi olla kuitenkin. Kyllä Breivik taitaa hävitä kuitenkin Lähi-Idän lahtareille vastenmielisyydessä. Kyllä moni varmaan ottaa mieluummin teloituksen ampumalla kuin mestaamalla, ristiinnaulitsemalla tai elävältä polttamisella.
Ei taida ihmiset vieläkään ymmärtää miten Breivikin teko liittyi maahanmuuttoon, erityisesti hallitsemattomaan.
Kyllä breivik oli oikeilla jäljillä talouselämän suhteen, kapitalismi uhraa eurooppalaisia vapaan liikkuvuuden nimissä ja liberaalit on niiden käsikassara.
Vihadiskurssi on ollut käynnissä Pohjoismaissa jo pitkään, eikä Suomi ole poikkeus. Meiltä löytyy Norjan iskujen tekijälle monia aatetovereita. Breivikin lohikäärme on monikulttuurinen salaliitto, jonka muodostavat "kulttuurimarxilaiset", "itsemurhaa hautovat humanistit" ja globaalikapitalistit.
Kyllä Breivik taisi olla oikeassa, mutta teot olivat täysin väärät ja turhat. Tarvitsee tehdä aivan muuta eli pitää huoli omien kansalaisten ylivoimaisista etuoikeuksista, eikä päinvastoin!!!
Sonta24:n psykoottiset vajakit taas avautumassa.
Kertoo paljon Suoli24:n venäläisistä omistajista, kun näitä juttuja ei poisteta.
No harmittaako, kun Suomen oman suvakkisen Pohjois-Korean diktatuuri ei ole saanut kaikkia medioita vielä haltuunsa? Taitaa ottaa päähän.
Teidän uudessa diktatuurissa on seuraavat teesit...
- nainen on parempi kuin mies (paitsi jos mies on homo)
- homous on normaalia, heteroseksuaalisuus on epänormaalia
- ulkomaalainen mies on ihana, suomalainen iljettävä.
- Turvapaikanhakijat ovat vain miehiä, naiset ja lapset jääköön pulaan.
- islam on rauhanuskonto
- Suomen lippu on natsilippu
- Isänmaallisuus on natsismia
- Suomi kuuluu kaikille muille paitsi ei suomalaisille itselleen.
- Kirkon tehtävä on islamin edistäminen ja kristinuskon hävittäminen.
- Eriävä mielipide on vihapuhetta, ei eriävä mielipide.
Siinä teille valmiiksi kirjoitettu lista. Kerätty ihan teidän ajatuksista.
Kyse on samasta harhasta, mihin usein törmää. Eli jos "väärä" henkilö on oikeassa, niin hänen kantansakin muka muuttuu vääräksi?
Esim. natsit olivat USEIMMISSA asioissa oikeassa. Niin on moni oppinutkin myöntänyt. Mutta kun he olivat "niitä kauheita natseja", niin kaikki heidän politiikkansa on muka väärää ja pahaa!
Rasistin ja äärioikeiston mielestä varmasti näin on. Pelkkä osoitus siitä täydellisestä ja kaiken kattavasta universaalista tyhmyydestä. Julmuudelle, joukkotuhonnalle, sodalle, murhille, kidutuksille, diktatuurille ja sortovallalle ei täysin yksiselitteisesti, absolluuttisesti ja täysin varmasti löydy yhtään ensimmäistä puoltavaa pointtia. Ei se ole mikään akateeminen hifistelykysymys. Ihmisiä, jotka kärsivät kaikesta tuosta on yhä hengissä. Mene räkänokka selittämään heille noita aivoripuleja. Natsi eivät olleet yhtään missään oikeassa. ISIS-terroristeillakaan ei ole yhtään ensimmäistäkään oikeutusta teoilleen, yhtä vähän, kuin Natseilla. Samaa sontaa erivärisessä paketissa. Ideologia, toinen toistensa kopioita.
"Julmuudelle, joukkotuhonnalle, sodalle, murhille, kidutuksille, diktatuurille ja sortovallalle" juurikin noita tapahtuu ihailemassasi muslimikulttuurissa, ei juurikaan länsimaissa, ellei sitä sinne tuoda.
Aivan ehdottomasti Breivikin metodit ovat vähintäänkin sairaita ja toivon, että päättäjät ymmärtäisivät hoitaa tämän kriisin järkevämmällä tavalla suojellen kantaväestöä ja oikeasti hädänalaisia ihmisiä.
Breivikin olisi pitänyt ampua matuja. Olisi nyt kansallissankari.
Seuraava musulmaanien pommi räjähtää Oslossa.
Kun lähes koko euroopanlaajuinen sisällisota viimeinkin saadaan loppumaan niin norja toteaa että Breivik ennusti tapahtuman ja pyrki vaan estämään kaaoksen joka lopulta johti kymmenien miljoonien kuolemaan. Hänet vapautetaan.
Tämä tulee tapahtumaan seuraavan kymmenen vuoden aikana.
Kyllähän se tiedettiin, että Breivik on ollut oikeassa, mutta teot olivat väärät. Pakolaisten pääsy maahan pitää vain estää ja mamujen sosiaalituet lakkauttaa, koska heidän on palattava elleivät löydä töitä, kuten kaikkien muidenkin pakolaisten kolmen vuoden kuluessa!
Toki kaikki voivat vapaasti valita menevätkö takaisin kotimaahansa, naapurimaihin vaiko jonnekin muualle. Suomi on auttanut enemmän kuin tarpeeksi, kun on antanut mahdollisuuden jopa vuosikausiksi. Tällaista herkkua ei tarjota edes oman maalaisille taiteilijoille, tutkijoille, eikä varsinkaan pitkäaikaistyöttömille, jotka ovat kyllä ansainneet edes pysyvän sosiaaliturvan, vaikkei töitä enää ole tarjollakaan esimerkiksi yli nelikymppisille. He ovat sentään suomalaisia ja useimmiten pitkän työuran jo tehneitä.
PAKOLAISET ULOS!
SOSIAALITUKI POIS MAMUILTA! SE KUULUU VAIN SUOMALAISILLE!
RAJAT KIINNI LAITTOMILTA JA PAPERITTOMILTA!
PAKOLAISAPU SINNE MISSÄ SITÄ TARVITAAN JA SE EI OLE SUOMESSA!
ONGELMAT ON PIDETTÄVÄ POISSA SUOMESTA!
SUOMI ON PIDETTÄVÄ EROSSA KAIKENMAAILMAN VAIKEUKSISTA!
"KULTTUURIEN" RISTIRIIDAT VOIDAAN NÄIN VÄLTTÄÄ!