No nyt se DDR Merkel on saanut saksan kaaokseen ja on alkanut valittamaan ja vaatimaan entistä enemmän muilta. Hänhän vajaa viikko sitten vonkasi satojatuhansia mamuja Saksaan ja nyt sai ja nyt on maa sekaisin. On tämä touhu läpi täysin järjetöntä, hyysääjät tekevät pelkästään tunteenomaisia päätöksiä ja lähtevät tähän lähinnä joukkohysteriaan sadalla mukaan miettimättä yhtään mitä siitä seuraa kokonaiskuvassa. Niinhän se on, että pölhöjen ääni on aina kuulut koviten, eivätkä kannatatuksestaan huolestuneet poliitikotkaan uskalla vastustaa koko EU:ssa tätä järjettömyyden huipentumaa.
Merkel astui miinaan
Suomi-suomalaisille
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tämä nykyinen mamuvirta ei ole mikään hetkellinen piikki vaan tulijoita olisi kymmeniä miljoonia jos vain rajoja pidetään auki kuten nyt on.
teollisuus toimii ja työntekijöitä tarvitaan lisää. Kuinkas meillä Suomessa? Saksassa loisijoita ei samalla tavalla paapota kuin meillä jossa ei tiedetä maailman raakuudesta mitään vaan taataan roskasakille paremmat olosuhteet kuin omalle kansalle. Ei ihme että tietyt ryhmät oikein haluamalla haluavat Suomeen kymmenenkin maan läpi systeemin eläteiksi.