Onko kellään kokemusta tai tietoa taloyhtiöstä nimeltä Espoon Meritorni ? Ilmeisesti rauhallinen ja hyvä yhtiö, vai kuinka ?
Kivenlahti Meritorni ?
4
4461
Vastaukset
- torimerni
Kallis yhtiö, joka ihan kiinni meressä. Lenkkipolut lähtee pihasta, pieni uimaranta 20m ulko-ovelta. Kaikista meren puolen asunnoista upee näköala. Suuri taloyhtiö->paljon asuntoja. Muuten kivenlahti kivaa aluetta, palveluita, pubeja liikuntaa jne. ja meritorrni siellä kerrostaloasumisen aatelia. Katettu autohalli vieressä.
- siellä asuva
Muuttoliike on kovaa, taitaa asuntojen hinnat/vuokrat ottaa monille liian koville. Talvella ei niinkään mukava talo asua, tuulee pirusti ja koko talo huojuu (tuntee jos asuu tarpeeksi korkealla).
- Harry D'Haata
Kivenlahti on tosiaan tällä hetkellä Espoon houkuttelevin kaupunginosa. Nimenomaan nämä upeat tornit tekevät siitä erilaisen ja erottuvan. Meritornin lisäksi siellä on joku toinenkin mikä näkyy Länsiväylälle. Onko ko. talossa asuvia palstalla tai onko tietoja yhtiöstä ? Silloin tällöin on myynnissä sieltä asuntoja, ja kiinnostaisi kovasti.
- piikkipiru
En itse asu em. tornissa, Kivenlahdessa kyllä. Se toinen torni on vanhempi, Reimarintorni nimeltään ja kohta tulee kolmas. Mulla on ystäviä, jotka on siinä tornissa asunut ja ovat tykänneet. Asunnot on kivoja ja fiksuja, omat saunat tietysti mutta kalliita ne on jopa vuokralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662278Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381873Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241568Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711540Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.851274Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841194Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1101105En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9942- 77939