tällä kertaa jätteet sentään hävitettiin asianmukaisesti jätehuollon kautta..
https://www.facebook.com/linda.langstrom.9/posts/10206823850342515
>>Näin kiittää pakolaiset Evitskogissa kaikesta avusta. Täysin puhtaat vaatteet, patjat ja monta avaamatonta pussia heitetty roskikseen.>>
https://www.facebook.com/linda.langstrom.9/posts/10206823850342515
>>Näin kiittää pakolaiset Evitskogissa kaikesta avusta. Täysin puhtaat vaatteet, patjat ja monta avaamatonta pussia heitetty roskikseen.>>
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pääasia että sotalapset ovat nyt turvassa.
Olkaamme heille kiitollisia että vaivautuivat tulemaan.
Granny,mutta mitä heistä kasvaa suomessa,aikuisena he voivat silti vihata
E.lut. kansaa pirun penikoina,ja aiheuttaa paljon pahaa yhteiskunnassa.
Ukonnolliset erot ovat liian jyrkkiä muslimin ja ns.ktristityn välillä,he
eivät koskaan tule toimeen keskenään,koska muslimien Koraani ei hyväksy
ketään muuta uskonnollista saman-arvoiseksi,rinnakkaiseloon.Islamistit
aikovat murhata kaikki "valkoiset",se on heidän maapallollinen tavoite.
Olisi jo korkea aika ottaa vakavampi asenne heitä kohtaan.
Rasistiset ja islamofobiset suomalaiset eivät ymmärrä, ettei oikeauskoinen voi käyttää kuffarin vaatteita koska haram. Pitää olla halal, ei saa olla kontaktissa likaisiin ja epäpyhiin/epäpuhtaisiin eläimiin kuten sikaan, koiraan eikä naiseen. Myös epäilys siitä, että sika, koira tai likainen nainen olisi koskenut vaatteisiin riittää, silloin aina varmuuden vuoksi vaate on haram ja lentään roskiin. Sossusta saa vaaterahan, joka on sentään halal, koska raha digirahan saa ulos automaatista, joiiloin voi olla varma, ettei raha kontaktissa haram kuten: koira, nainen tai sika.
Suomalaisten kuffarien on nyt pian opittava mikä ero haram ja halal, muuten iso ongelma jatkossa jos ei erota haram ja halal.
Mutta vaatetehtaassa ja vaatekaupassa moni nainen on jo kosketellut uusiakin vaatteita. Osa näistä likakäsistä saattaa olla koiranomistajiakin.
Eikö riittäisi loitsu, jossa muhammedia rukoillaan poistamaan paha silmä vaatteesta?
"Eikö riittäisi loitsu"
tosta tulikin mieleen että silloin mäkkärin halal-kanakohun aikaan pienessä pöhnässä mäkkärin tiskillä kirosin annoksen saatanan nimeen. myyjä varovasti kysyi että mitäkö teen, niin sanoin vaan kumonneeni allahille pyhittämisen. ja että kiitti ja hyvää illanjatkoa.
sain samanlaisen ilmeen kassalle kuin tarjoustalon myyjälle kysyessäni vessapaperia mennessäni sovituskoppiin housuja sovittamaan..
Mutta uskallatko mennä seksikauppaan, hypistellä anustappeja ja kysyä, missä on sovituskoppi?
Siis raha on heille pyhää,kun taas kristityille "raha on kaiken pahan alku ja juuri",raamatun mukaan.Nyt sitten vain ulkoiluttamaan "Pot-belly Pig",
niinkuin muitakin kotieläimiä,sillä päästään pikaisesti eroon naapuriin
muuttavista ÄHMISTÄ ?Parvekkeiden grilliin possun kyljyksiä haisemaan,
voi taivas miten herk-kullinen haju,saattais muslimikin kurkistella vesi
kielellä kyljyksiä.Porsaan sisäfileet "framille,heh".
Ja kun ne niin rahasta tykkää, niin täytyypä istahtaa ostoskeskukseen siankyljys- tai pekonipaketin kanssa, ja sivellä seteleitä oikein antaumuksellisesti raakaa läskiä vasten.
Josko lakkaisi eurot kelpaamasta?
Tällä konstilla saataisiin myös pimeitä rahalahjoituksia ulkomaille kitkettyä.