Kiitos Putin, kiitos Venäjä

Itäraja pitää Venäjän urheiden rajavartijoiden ansiosta. Orpo antaisi sen vuotaa kuin seula.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tarkoitatko, että pakolaiset eivät pääse enää Suomesta Venäjälle turvapaikan hakuun?
Suomalaiset päästäisivät, mutta urheat venäläiset rajavartijat estävät sen?

Äänestä
  • Eivät nämä karvanaamapojat ja muut "turvapaikkaturistit" lähtisi Venäjälle vaikka vähän maksettaisiinkin. Siellä pitää elää maassa-maan-tavalla, ei pelkästään tyhjissä puheissa vaan myös käytännössä. Rikoksentekijää ei siellä taputella olkapäälle vaikka olisikin maahanmuuttaja.

    Oikeassa hädässä oleville pakolaisille kyllä kelpaisi Venäjäkin.

    Äänestä

  • En tiedä mistä puhun, anteeksi! Meni päivä lakkomarssilla!

    t. a vaaja

    Äänestä

  • Orpon vuotaminen (siis poliittisesti) tarkoittaa varmaan sitä, hän antaisi sen vuotaa kumpaankin suuntaan. Eli päästäisi tänne ja päästäisi sinne.

    Äänestä

Tarkoitatko, että venäläisiä ei tule enää Suomeen pakolaisiksi? Venäläiset ovat jostain syystä yksi suurimpia pakolaisryhmiämme.

Äänestä
  • En tunne tilastoja, mutta yksi venäläinen vastaa kymmentä irakilaista myönteisessä mielessä.

    Äänestä

  • Veljeskansa kirjoitti:

    En tunne tilastoja, mutta yksi venäläinen vastaa kymmentä irakilaista myönteisessä mielessä.

    Jos sinä viittaat venäjää suomen veljeskansana niin sinut pitää hirttää lähimpään puuhun.

    Venäläiset vievät meidän työt ja varastelee ahkerasti.

    Äänestä

  • Veljeskansa kirjoitti:

    En tunne tilastoja, mutta yksi venäläinen vastaa kymmentä irakilaista myönteisessä mielessä.

    Perustele enemmän äläkä mutuile siinä

    Äänestä

Erilaisuus on rikkaus, sanotaan. Mikäli kaikki rodut ja kulttuurit väkisin sekoitetaan keskenään, ei mitään erilaisuutta enää ole.

Äänestä

Venäläiset ovat Suomessa suuri pakolaisryhmä, mutta he myös palaavat liki jokainen kotimaahansa.Siten he eivät juuri kuormita Suomen sosiaalitointa.
Suomeen tullaan köyhinä elintasopakolaisina ja jo muutaman päivän päästä palataan kotimaahan autokuormallinen säästettyä omaisuutta mukanaan.

Äänestä
  • Maahanmuuttajat on hyviä, niin kauan kun ne on hyviä maahanmuuttajia, eli sellaisia maahanmuuttajia, jotka investoivat aikaa, rahaa ja perheen tänne ja tuovat erityisosaamista tai muuta lahjakkuutta. Tai hyviä geenejä. Venäläiset mamut voi olla ongelmallisia siinä suhteessa, että ne käy Troijan hevosesta tarpeen tullen. Irakilaisilla tai somaleilla ei olisi resursseja eikä muutenkaan mitään mahdollisuuksia uhata Suomen itsenäisyyttä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TrauterVerbuendeter kirjoitti:

Itäraja pitää Venäjän urheiden rajavartijoiden ansiosta. Orpo antaisi sen vuotaa kuin seula.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu