Uskovien avioliitto

ruut333

Avioliitto on Jumalan yhdistämä kun molemmat puolisot ovat uskossa. Sellainen missä toinen ei ole uskossa,sellainen ei Jumalan yhdistämä,eikä Jumala voi siunata. Lisäksi uskovien avioliitossa tulee elää pyhänä ( "Olkaa pyhät,niinkuin Minä olen Pyhä" lukee Raamatussa ). Mikään perverssi seksi ei ole pyhää. Jokainen joka tosissaan seuraa YAHUSHUAa ( Jeesusta ) ei harrasta mitään syntiä. Tähän sisältyy myös pornon katsominen ja itsetyydytys. Pyytäkää Pyhää Henkeä johdattamaan teitä seksuaalisissa asioissa. Hän näyttää teille jos teillä on syntiä elämässä. Ja jos teidän on vaikea päästä jostain eroon,oli se synti mikä hyvänsä,niin pyytäkää Pyhää Henkeä auttamaan teitä. Jos olet ei-uskovan kanssa naimisissa,niin tämä profetia 111 on erityisesti sinulle: http://www.amightywind.com/prophecyfinnish/proph111finnish.htm
Ja voit lukea/katsoa myös tämän profetian 23. Tämä profetia 23 on kaikille ja erityisesti loppupuolella on pariskunnille jotka ovat molemmat uskossa: http://www.amightywind.com/prophecyfinnish/proph23finnish.htm

4

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erkkip

      Taas joku hullu karannu kirjoittaan näitä aloituksia. Ilmoittakaa hoitohenkilökunnalle mistä hänet löytää!!

      • OttoPetteris

        Älähän nyt... Tuo alkusopertelu on oikein hyvä todiste siitä, että uskoon pöllähtäminen sekoittaa terveimmänkin ihmisen mielen. Sen jälkeen ei nähdä enää mitään muuta ja kaikki toisin ajateltu onkin syntiä ja pahasta. Sikäli hyvä, että tuollainen ei yleensä johda esim. väkivaltaisuuksiin, mutta parisuhteessa johtaa järkyttävään henkiseen väkivaltaan.
        Sitten kun mieli herää ja huomaa koko homman olevan pelkkää huijausta saattaa mieli murtua lopullisesti ja ihminen romahtaa.

        Arvaas miksi en usko yhdenkään lahkon ja kirkkokunnan höpötyksiin... ;-)


      • HerranARMOSSA

        HEDELMISTÄÄN PUU TUNNETAAN.HAISEVA SAASTAINEN PUU HAISEE JA RAKKAUDEN JA TOTUUDEN PUU ON JUMALAN ANTAMA PUHTAUS JA RAUHA JEESUKSESSA.
        HERRA NÄKEE SALATUINPAAN SAAKKA JA KAIKESTA TEHDÄÄN TILI JUMALAN EDESSÄ.

        KAIKKI PAHUUS JA LIKA ON PAHAN HEDELMÄ JA JEESUS RAKKAUDESSA ON PYHÄ JA RAKKAUS TOTUUTEEN HYVÄ HEDELMÄ.

        HERÄTYS SINÄ JOKA NUKUT ETSI TOTUUTTA ELÄMÄÄSI.VARMA ON JUMALAN SANA JA EI KOSKAAN KATOA.

        AVIOLIITTO ON MIEHEN JA NAISEN JA JUMALAN ASETTAMA MALLI HYVÄÄN PARISUHTEESEEN.

        HERRA ARMAHDA, ETTÄ LÖYTYISI YMMÄRRYSTÄ JA VIISAUTTA ETSIÄ TOTUUTTA,JOKA KESTÄÄ LÄPI ELÄMÄN JA KUOLEMAN.
        JEESUS ON TIE,TOTUUS JA ELÄMÄ.


    • Nauttiva

      Kyllä ihminen voi tarpeen vaatiessa tyydyttää itsensä. Tiedekin jo sanoo sen olevan terveellistä. Ja jos seksiä tekee toisen ihmisen kanssa, joka myös sitä tahtoo, se on oikein. Ei nautinnossa ole syntiä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      165
      6272
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      93
      2836
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1801
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      43
      1515
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1226
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1035
    7. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      958
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      10
      926
    9. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      922
    10. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      913
    Aihe