Siunataan EDISTYKSELLISTÄ Israelia!

KTSEiKirj

Tuemme rukouksillaamme edistyksellisiä israelilaisia (Shalom Nyt -rauhanliikettä, rabbien rauhanliikettä, Tzelem ihmisoikeusliikettä), jotka suojaavat palestiinalaisia ja heidän satoaan siirtokuntien agrressiivisia äärijuutalaisia vastaan.

Ollaan valvovaisia eiköä unohdeta näitä Israelin toivoja ja rukoillaan heille menestystä heidän ja palestiinalaisten yhteisessä työssä.

https://www.eappi.fi

HYVÄ!

10

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • antiKTS

      Kunhan tehdään juuri päinvastoin kuin KTS sanoo, niin kaikki hyvin. HYVÄ!

      • KiitosAntille

        Kannatan antiKTS ajatusta.
        OikeinHYVÄ!


    • mustahevonen

      Israelin juutalaisuus on Sionismia ,- sitä en hyväksy !

      En sen paremmin Kristillistä Sionismiakaan , näistä saatte kuulla lisää teen yhtä selväksi asian kuin tein tulkintani Danielin kirjasta , tulkinnalla Danielin unet, tuhat ja yksi.

      Pakolaisvirta on suureksi osaksi noiden kahden edellä mainittujen oppien aikaansaannosta valtaapitävien juutalaisten käsissä.

    • regaer

      Jokainen vastaa teoistaan!

    • Natsimaa

      Israel sais painuu vittuun. Mokomakin natseja ovat nykyään.

      • Kommunistimaa

        Sieltähän sitä sinäkin olet tullut, että ei pahapaikka lainkaan.


    • Tämä palsta paljastaa maailman helpoimman ja yksinkertaisemman henkientunnistus prosessin. Yksi kysymys: "no mites Israel?" Se joka siunaa Israelin kansaa, tuota Jaakobin poikain kahtatoista sukukuntaa ja lohduttaa sitä, Jumalan silmäterää, niin sitä siunaa myös itse Jumala. Kun taas joka kiroaa Israelia, se tulee kiroamaan itsensä.
      Tämä palsta todistaa kaiken kiistatta heti. HYVÄ!

      • mustahevonen

        Nyt huonoinkin henkien / oppien tunnistaja tunnistaa Kristillisen Sionismin , tänne asti ylettyvän kansainvaelluksen tähden.

        Myös minä olen syyllinen Sionismin harhaan uskomiseen ,- laitoin nuoruudessani muutaman lantin juutalaisten muuton tukemiseen Neukkulasta Israeliin .
        Niin perkeleen hyviä olivat olivat valehtelemaan Kristillis Sionismin harhaopin nielaisseet ja sitä valetta toisille syöttävät .


      • KTSEiKirj
        mustahevonen kirjoitti:

        Nyt huonoinkin henkien / oppien tunnistaja tunnistaa Kristillisen Sionismin , tänne asti ylettyvän kansainvaelluksen tähden.

        Myös minä olen syyllinen Sionismin harhaan uskomiseen ,- laitoin nuoruudessani muutaman lantin juutalaisten muuton tukemiseen Neukkulasta Israeliin .
        Niin perkeleen hyviä olivat olivat valehtelemaan Kristillis Sionismin harhaopin nielaisseet ja sitä valetta toisille syöttävät .

        Aivan. Ja teijän lössi kun nämä kiroaa...:
        Shalom Nyt -rauhanliikettä, rabbien rauhanliikettä, Tzelem ihmisoikeusliikettä
        Saa itsekin kirouksen päällensä.

        HYVÄ!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      429
      2685
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      2005
    3. 158
      1551
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      63
      1466
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1426
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      499
      1246
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      144
      1042
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1034
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      912
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      892
    Aihe