Hallinto-oikeus vahvisti: Etelä-Irakista ja Kurdistanista tuleville ei myönnetä suojelua
http://www.migri.fi/medialle/tiedotteet/lehdistotiedotteet/lehdistotiedotteet/1/0/hallinto-oikeus_vahvisti_etela-irakista_ja_kurdistanista_tuleville_ei_myonneta_suojelua_62306?language=fi
Tämä oli vain välikommentti.
http://www.migri.fi/medialle/tiedotteet/lehdistotiedotteet/lehdistotiedotteet/1/0/hallinto-oikeus_vahvisti_etela-irakista_ja_kurdistanista_tuleville_ei_myonneta_suojelua_62306?language=fi
Tämä oli vain välikommentti.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jaa, jos Etelä-Irak on turvallinen niin mikseivät Keski-Irakilaiset pakolaiset muuta sinne?
Nyt pitää oikein tutkia tätä asiaa... Onkohan Vetelä-Irakissa niin paljon perussuomalaisia ettei siellä ole turvallista Keskimaan Irakilaisille?
Kun tieto leviää, niin kaikki sanovat olevansa kaikkialta muualta paitsi sieltä.
Niin, kyllä he osaavat tänne tullessaan sanoa mistä päin Irakia ovat. Ylipäätään viranomaisilla ei ole keinoja tarkistaa kenenkään tarinoita edes oikean henkilöllisyyden suhteen. Ja kaikki Irakilaiset pitäisi toimittaa USA:n, joka on syypää Irakin vuosia jatkuneeseen tilanteeseen. Kantakoot vastuunsa.
Kyllähän ne tarinat tiedetään. Turvapaikkapuhuttelussa pakolaiselle tehdään sellaisia kysymyksiä, joista selviää, onko hän käynytkään siellä, mistä väittää olevansa kotoisin.
Jos ihminen vääntää savoa, eikä tiedä, missä Helsingissä on Stockmann, niin ei hän ole silloin Helsingissä käynytkään.
Hyvä
http://www.talouselama.fi/uutiset/naista osista irakia tulevat turvapaikahakijat on alettu palauttaa hu suomi muutti linjaansa pikavauhtia/a2325010?service=mobile&page=1&fullsite=true
Mitä luulette kun noille iraksisseille sanotaan että lähdeppäs poika himaan, ei tipu taloa eikä tussua, lähteeköhän ne kiltisti kotiin??!!!!! Sitten alkoi rähinä, siinä suvakkipojan puntti ja vähän muukin tutisee!