NYT ON KOVA PUHE
niinaivan
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Hyvä Puhe kiitos
Löytyyhän tästä maasta vielä normaalijärkisiäkin ihmisiä, jotka uskaltavat sanoa miten asiat oikeasti ovat.
Helsingin Sanomat kirjoitti su 20.9., että tapahtuma oli äärioikeistolainen, ja että Aleksilla yksi marssijoista piti pidättää tämän käytyä maahanmuuttotaustaisen ohikulkevan naisen ja tämän lapsen kimppuun.
Hyi hyi Hesaria kun meni sankareista semmoista kirjoittamaan!
Näin itse tuon onnettoman esityksen Aleksilla. Patriootti-paitaiset partajullet huusi "Suomi on meidän!" No onneksi ei ihan kokonaan ole!
Osallistujia muutama kymmenen, kaljatölkkejä käsissä.
Niin surkea esitys, ettei edes MV-lehti turvallisesti Espanjasta uskaltanut julkaista siitä porukasta kuvaa, vaikka itse oli masinoimassa sen kokousta koolle.
Ja hesarin propaganda uppoaa? Tuosta tapauksesta on olemassa kyllä toinenkin versio silminnäkijöiden kertomana.
Oli hieno puhe videossa muuten. Upea täysijärkinen nainen \o/
Miksi Hesari meni kertomaan, että mielenosoittaja hakkasi maahanmuuttajanaiset?
Raportoiko MV-lehti tämän rauhanomaisen kulttuuriteon?
Nettiäänestyksessä 30.000:sta äänestäjästä liki 90 % oli sitä mieltä, että Suomen on suljettava heti rajansa maahanmuuttajilta.
Onpa Suomen kansasta iso osa: 90 prosenttia "äärioikeistolaisia"!
MV-lehdestä löytyy ihan siminnäkijöiden (useiden) kommentteja välikohtauksesta.
Jopa järjestyksenvalvoja narinkkatorilla oli kiinnittänyt tummaihoisen naisen häröilyyn huomionsa jo ennemmin. Nainen oli huomannut tulleensa huomatuksi, jolloin oli rauhoittunut.
Tämä nainen (kuka olikaan) oli siis tahallaan provosoimassa. Kukaan ei tehnyt hänelle yhtikäs mitään, vaan hän itse tarttui johonkin mielenosoittajaan kiinni, ja roikkui takista. Hänen lapsensa potkivat ko. mielenosoittajaa jalkoihin.
Asiasta löytyy valvontakamerakuvaa, onhan Aleksi yksi niistä kaduista, joilla on eniten kameroita ja vieläpä monesta suunnasta.
Kumma kun ei valtamedia ole oikeissut uutistaan.
Tai no, ei toisaalta yhtään kumma.
HIENOA, HIENOA!!!
Kuinka moni musliminainen pystyisi samaan?
Tornion pirihuoraprikaati on äännellyt julkisesti.
Kommenttisi on törkeä ihmisoikeusloukkaus!
Nyt ollaan asian ytimessä! Superhienopuhe ja hali puhujalle!
Mukavaa että Tornioon on hälytetty armeija mukaan jahtaamaan nurkkarasisteja ja
muita epäilyttäviä ääriaineksia.
Nimenomaan rajan yli tulevia ääriaineksia varten armeija sinne marssi. Nyt näyttää tilanne aivan toiselta, kuin tähän saakka maamme turvallisuuden kannalta. Ääriainekset sentään kirjataan rekistereihin ja heidän liikkumistaan maassamme ohjataan ja valvotaan.
Kiva, että ei suomalaisena sinäkin Bror-Erik24 olet samaa mieltä meidän kantasuomalaisten kanssa.
Näithän, että 30.000:sta nettikyselyyn vastanneesta 90% oli sitä mieltä, että Suomen rajat on suljettava välittömästi. Se suomalainen ikäväestö, jolla ei ole mahdollisuutta osallistua nettiäänestyksiin on liki 100 prosenttisesti rajojen sulun kannalla.
Harmi vaan, kun tuollaiset suoraselkäiset suomalaiset eivät vaan ole politiikassa mukana.
Arkadianmäki on täynnä vääräselkäisiä, vatuloivia, paskapäitä, nysväreitä, jotka ei saa mitään aikaiseksi, muuta kuin suomalaisten köyhien ja vähävaraisten kyykyttämistä..
Rasistit! Meillä on unelms, ja sitä ette pilaa!
oikein. pressaksi.
Totuudenmukainen puhe!
Suuri Kiitos siitä!
Totta neiti puhuu. This lady talks all good and true.