Lakimies: Suomen tyhmin hallitus toteuttaa Suomen islamisaatiota ja miehitystä
Suomen tyhmimmät miehet ovat parhaillaan käytännössä toteuttamassa vähintään 1000 ulkomaalaisen päivävauhtia a) Suomen miehitystä, b) Suomen muslimisaatiota
http://mvlehti.net/2015/09/19/lakimies-suomen-tyhmin-hallitus-toteuttaa-suomen-islamisaatiota-ja-miehitysta/
Suomen tyhmimmät miehet ovat parhaillaan käytännössä toteuttamassa vähintään 1000 ulkomaalaisen päivävauhtia a) Suomen miehitystä, b) Suomen muslimisaatiota
http://mvlehti.net/2015/09/19/lakimies-suomen-tyhmin-hallitus-toteuttaa-suomen-islamisaatiota-ja-miehitysta/
Vastaukset 19
Vanhimmat
Päästään sekaisin oleva psykoottinen fanaatikko levittää taas mutu- humpuukiaan. Kumpaa uskot, maailman parhaan maan presidenttiä, pääministeriä ja valtiojohtoa, vai katkeroituneita koulupudokkaita, jotka apatian vallassa ja sosiaalisen kontaktin janossa pelkäävät mustaa miestä, työtä, vastuuta ja omaa varjoaankin?
Ota pääsi pois sieltä hiekasta ja sano yksikin länsimaa, jonka muslimit ovat vallanneet? Suomessa on n. 70 000 muslimia, Ruotsissa 700 000, Saksassa 5 miljoonaa ja koko euroopassa 50. Kuinka paljon on tarpeeksi? Kuinka paljon pitää olla jotta "eurabia" toteutuu? Mitä pillereitä syöt?
Ei tartte sentään ihan lapselliseksi heittäytyä. Näissä muissa maissa on paljon enemmän asukkaita ja erityisesti työssä käyviä veronmaksajia ja ennen kaikkea talous kunnossa. Ruotsissa on aika kuumat paikat tietyissä kaupungeissa, niistä ei vaan täällä julkisuudessa puhuta ja kirjoitella, Ranskan ampumiset kai sentään muistat, median oli pakko uutisoidakin ne. Odottele vaan rauhassa: erityisesti mahdollisten tukiesi leikkaamista tai/ja ainakin verotuksen kiristymistä, mahdollisesti asuntosi menettämistä (jos vuokra-), työehtojesi muutoksia. Ne ovat aika lähellä ainakin.
Sopu sijaa antaa. Ja miten niin asunnon menetystä? Tuossahan puhuttiin opiskelijoiden ja muiden teinien asuntoJONOISTA, minä en ole jonossa, olen ohittanut jo jonon, minä olen jo ASUKAS. Miksi puolustat tai edes välität suomalaisista, kun kumminkin olet käynyt armeijan ja vihannut kanssaveljiäsi(pidät suuressa arvossa punakaartilaisten massamurhaa, Mannerheimin etnisiä puhdistuksia ja suomenjuutalaisten luovuttamista Saksaan). Jokainen armeijan käynyt suomalainen on epäisänmaallinen tästä syystä. Kun tänne tulee sotia pakoon lähteneitä pasifisteja niin saadaan keskiaikainen armeijasysteemi pois ja miehen ihmisarvo on muutakin kuin mulkku ja muovipyssy.
Ketähän sinä nyt nimittelet törkeällä tavalla mm. koulupudokkaaaksi?
Lakimies Jaana Pederseniäkö?
Hän kirjoitti tuon pitkän ja tyhjentävän artikkelin omalla nimellään.
Taidan laittaa sinusta lakimiehelle vinkin.
Ei tarvitse olla edes lakimies jotta huomaa että some on täynnä salaliittoteorioita, jonka joku "suuruus" keksii ja jonka ympärille kansa kerääntyy kuin kärpäset paskasta. Kun ei ole muuta elämää kuin some niin tottakai siinä pää kiehuu ja menee sekaisin.
Näin se todellisuudessa menee, vaikka kuka muuta puhuisi ja kallioilta kukkuloilta huutaisi.
Saudi- Arabia ottaa vain Syyriasta lähteneitä. Muita ei tietääkseni. Suomi ottaa kaikki.
Ruotsi kuljettaa mielellään mamuja juuri tänne Suomeen ja siis Tornioon syystä, koska e halua heitä enää suurissa määrin. Ruotsille on tullut paljon lisäkustannuksia, vaikka Ruotsi ensin ajatteli juuri niin kuin täällä nyt, että saadaan halpatyövoimaa. Se ei ole onnistunut odotusten mukaisesti. Nyt Ruotsissa räjäytellään polttopulloja, on rikottu suuret määrät ihmisten omaisuutta ( autot, rakennuksia ym. ), puukotuksia, raiskauksia, tulipaloja, ampumisia ja poliisin kiusaamista ym. Niin se vaan menee, mitä enemmän sakki on koolla niin sen suuremmat tappiot ja tuhot. Ne on ne suuret kulttuurierot, joita ei milloinkaan pystytä yhdistämään ja tämä on fakta. Kaksi vuosituhansia sitten muodostunutta vanhaa kulttuuria ei sopeudu. On fakta. Vaikka kaikki siitettäisiin valkoisille naisille, niin ei toimi.
Kaikki menot, jotka koituvat avosylisyydestä lankeavat veronmaksajan piikkiin. Aivan älytöntä koko homma. Päättäjät hakkaavat päätään seinään. Miksi päättäjät eivät voi uskoa totuutta. On eräs maamme filosofikin kommentoinut asiaa.
Olemme eläneet velaksi, mutta lisää joudumme ottamaan velkaa, siitä ei pääse mihinkään. Vaikka puolet mamuista työllistyisi, niin se ei auta tilanteeseen, sen kertoo jo perusmatematiikka. Kaikkien mamujen pitäisi opiskella itselleen vähintään ammattitutkinto ja sitten saada ammattia vastaavaa työtä ja hyvällä palkalla. Mutta me emme pääse siihen tulokseen. Tulosta haittaa myöskin ikuisesti tuo taustalla oleva kulttuuri ja Islam, jonka maailmankatsomus on eri sfääristä kuin meidän maamme ja Euroopan.
Nyt olisi pitänyt järjestää kaikille nuorille miehille psykologiset testit ja haastattelut, jolloin hieman olisi valjennut tilanne, millä tulevaisuuden motivaatiolla tänne on tultu ja tänne kaiken aikaa tullaan. Nyt porukkaa lappaa yhtenä virtana. Puhutaan joistain luvuista, mutta tulevaisuudessa jo lähisellaisessa nämä luvut muuttuvat suuremmiksi. Tämäkin on fakta, koska tulijat eivät lopu ja matkallakin syntyy lisää. Psykologisissa testeissä toki voi näyttää sitä parasta puolta, mutta valheenpaljastuskokeetkin ovat olemassa ja ammatti-ihminen huomaa kyllä, missä haastateltavan ajatuksen menee.
Saksa on osannut toistaiseksi hoitaa melko hyvin asioitaan omalla täsmällisyydellään. Nyt vaan haiskahtaa sille kun olisi Saksakin jollain tavoin lirissä. RouvaSaksa on ollut äimistynyt ja sitten laittanut myöskin muille maille sanaa, jotta on otettava samassa suhteessa kuin Saksakin ottaa ja kaikkien Euroopan maiden tulee siis osallistua jollakin tavoin.
Saksassa, Ranskassa, Italiassa on paljon enemmän veronmaksajia kuin on meillä. Suomi on väkiluvultaan hyvin pieni Euroopassa. Niin ja meillähän ei tainnut olla kunnon armeijaakaan, mutta onhan sitten Nato, johon voimme hädän päivänä tulevaisuudessa turvautua, luulisin, jos en ole jo huomannut Natointoiluamme. ( saattaapa olla niinkin, niin oma armeijamme pieni sellainen saa paljonkin lisätöitä vastaisuudessa )
RouvaSaksa on myöskin huomannut tulipaloja, paukkeita, sireenien ulvontaa ja niin edelleen.
Niin, Saksassa kotoutetaan maahanmuuttajia yhden euron rahapalkalla jossakin työpakalla, ymmärtääkseni valtion ja kunnan hommissa. On kuulemma hyvä laittaa heidät maahanmuuttajat heti tutustumaan työelämään ja samalla siinä oppii kulttuuria, maan tapoja sekä myöskin kielen. Saksan sossurahoista minulla ei ole tietoa, mutta katto tulee päänpäälle sitten niin kuin meilläkin.
Tosiasia sekin, ihmiset saavat EU alueella liikkua vapaasti näköjään, mitä nyt muutettuja sormenjälkiä kerätään veljiltään.
Muistakaamme se tärkein asia raha, joka myöskin saa liikkua vapaasti maasta toiseen. Jotta,....on vilahtanut Suomestakin sossurahoja ties minne, huoh! Maamme ei pidä tarpeeksi hyvää kontrollia rahankäytön kanssa, mikä sossusta saadaan ja jaetaan. Oikeastaan silkkaa rahaa ei saisi edes näkyä silloin, kun puhutaan maahanmuuttajista. Tällä tarkoitan niitä laskuja, joita terveyskeskus antaa käynnin vastineeksi ja maahanmuuttaja kiikuttaa sen sitten sossuun. Sossu siirtää rahat terveyskeskuksen tileille. Terveydenhuolto sekä kaikki muukin tulisi organisoida maahanmuuttajille aivan uudelleen. Eli oma terveydenhoitopaikka maahanmuuttajille, joissa työskentelevät olisi koulutettu juuri heille ja siellä voisi olla opiskelijahoiturit niin kuin valmistuvat lääkäritkin ja kandit siis. Hoiturit voisivat olla täällä kouluttautuneita islamilaisia, jolloin hoitosuhde olisi parempi ja rasismi jäisi pois. Samoin islamilaisia lääkäreitä voisi sijoittua heille suunnattuihin työpaikkoihin maahanmuuttaneiden terveyskeskuksiin tai pisteisiin. ( Ameriikoissa on paljon juuri niin, jotta tummilla on omat sairaalansa jne ). Nyt vaan viha sen kun kiristyy kahden kulttuurin kohdatessa terveyskeskuksissa ja muualla.
Näinkö unettavia kirjoituksia te yömyöhään luette, jotta saisitte voimia vihata ja syrjiä, kun ei ole pokkaa hymyillä ja auttaa? Olette sata vuotta hokeneet kuinka yksi mies vastasi tuhatta ryssää, kun lapset olivat "piilossa" naapurivaltiossa, mutta heti kun tapahtuu yksi vastoinkäyminen, niin ollaan kakat housussa juoksemassa pohjoisnavalle piiloon pahaa maailmaa.
Oletko kokoomuslainen vanhapiika?
Saudi-Arabia ei ota pakolaisia lainkaan.
Jos Saudi-Arabia joskus ottaisi pakolaisia, se ei todellakaan ottaisi syyrialaisia maahansa!
Syyrialaiset eivät ole arabeja saudi-arabalaisten mielestä, eivätkä sen puoleen muidenkaan Lähi-Idän kansojen mielestä.
Monia Lähi-Idän maita kismittää syyrialaisten verrattain onnistunut yhteiskunta, jossa on ilmainen terveydenhuolto ja koulutus, ja kansa elää verrattain vapaasti verrattuna keskivertoon Lähi-Idän valtioon. Arabijohtajat pelkäävät valtansa puolesta, koska heidän omatkin kansansa saattaisivat vaatia vapauksia, kun syyrialaisillakin on..
Joka tapauksessa, saudit ovat liitossa jenkkien kansa, ja molemmat ovat Assadin vihollisia. Että toiaankaan ei syyrialaisia Saudeihin oteta.
Hyysärit ovat puolue-ketjussa.
Lukekaa tästä myös kommentit:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13820689/kriittinen-kannanotto-sipilan-16-9-puheeseen
Kyllä se koulutuksen vaje näkyy täälläkin,valitettavasti.
Aivan! Bror-Erikiltäkin jäi apukoulukin liian vaikeana suorittamatta.
Niin,eihän sitä muuten olisi päässytkään tänne rasistia kiihdyttämään ;) Eiks je?
Pikemminkin viihdyttämään. Apukoulupudokas Bror Erik on ihan kelpo koomikko tietämättään. Dums have more fun! Eiks je?
ei mitään uutta:
https://www.youtube.com/watch?v=0omxJDprnwg
Taitaa vika olla vitun tyhmissä äänestäjissä(!)
pelkäisi http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/al--joka-kolmas-raiskauksesta-tuomittu-ulkomaalainen/2048466
Beheading on muslimien muotivirtaus
https://www.google.fi/search?q=isis behead&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIr4m4urvdxwIVwREsCh3ZawA1
Uusi ennätys turvapaikkahakemuksissa - 645 yhdessä päivässä
Keskiviikko 23.9.2015 klo 08.51 (päivitetty klo 09.15)
"Turvapaikkahakemuksia rekisteröitiin eilen 645 kappaletta."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015092320402270_uu.shtml
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/320992-lakimuutos-nostamassa-ulkomaalaiset-asuntojonojen-karkeen-etujarjesto-vaikea-aihe
Mamut ohi suomalaisten asuntojonoissa. Kuka hullu esittää tätä?