Raamatullullinen avioliitto ja luonnonlait

Miehen ja naisen välinen avioliitto on rinnastettavissa luonnonlakeihin. Kummatkin ovat Jumalan säätämiä ja muuttumattomia. Aivan kuten painovoimaa ei voida muuttaa yhteiskunnan lakeja muuttamalla, ei Jumalan säätämää avioliitoakaan voida muuttaa yhteiskunnallisia lakeja muuttamalla.
Jos ns. sukupuolineutraaliavioliittolaki tulee voimaan, niin silloin laki tekee itsensä valehtelijaksi. Samalla perusteella laki voisi väittää, että maapallo on neliskulmainen ja aurinko on väriltään punainen. Nykypäivinä ihmiset ovat tulleet tyhmemmiksi kuin ehkä koskaan aikaisemmin. Apostoli Paavali osuu oikeaan kirjoittaessaan:
"Kehuessaan viisaita olevansa he ovat tyhmiksi tulleet." (Room.1:22)

3

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anteeksi painovirhe otsikossa. Pitää olla: Raamatullinen avioliitto....

    • Ja sinulla on taas homo-mania päällä.
      Oletko nyt onnellinen tai koeko mielihyvää kun olet taas kirjoittanut.

    • mikäihmeenjumala

      "Kummatkin ovat Jumalan säätämiä"

      Minkä jumalan? Niitä kun ihminen on keksinyt jo noin 500 000 erilaista. Yhdestäkään ei tosin ole vielä mitään havaintoa, ovat niin hyviä piiloutumaan :)

      5. Moos. 12:27 Kun toimitatte polttouhrin, uhratkaa sekä liha että veri Herran, Jumalanne, alttarilla.

      Se raamatussa seikkaileva verellä ja eläinuhreilla alttarillaan mässäilevä jumalaolento on muuten Mark paimentolaismiehen keksimä. Ihan noin vain sinulle tiedoksi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2497
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      3
      1518
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1373
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1323
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1211
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      959
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      843
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      771
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      25
      623
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      596
    Aihe