Raamatullullinen avioliitto ja luonnonlait

Miehen ja naisen välinen avioliitto on rinnastettavissa luonnonlakeihin. Kummatkin ovat Jumalan säätämiä ja muuttumattomia. Aivan kuten painovoimaa ei voida muuttaa yhteiskunnan lakeja muuttamalla, ei Jumalan säätämää avioliitoakaan voida muuttaa yhteiskunnallisia lakeja muuttamalla.
Jos ns. sukupuolineutraaliavioliittolaki tulee voimaan, niin silloin laki tekee itsensä valehtelijaksi. Samalla perusteella laki voisi väittää, että maapallo on neliskulmainen ja aurinko on väriltään punainen. Nykypäivinä ihmiset ovat tulleet tyhmemmiksi kuin ehkä koskaan aikaisemmin. Apostoli Paavali osuu oikeaan kirjoittaessaan:
"Kehuessaan viisaita olevansa he ovat tyhmiksi tulleet." (Room.1:22)

3

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anteeksi painovirhe otsikossa. Pitää olla: Raamatullinen avioliitto....

    • Ja sinulla on taas homo-mania päällä.
      Oletko nyt onnellinen tai koeko mielihyvää kun olet taas kirjoittanut.

    • mikäihmeenjumala

      "Kummatkin ovat Jumalan säätämiä"

      Minkä jumalan? Niitä kun ihminen on keksinyt jo noin 500 000 erilaista. Yhdestäkään ei tosin ole vielä mitään havaintoa, ovat niin hyviä piiloutumaan :)

      5. Moos. 12:27 Kun toimitatte polttouhrin, uhratkaa sekä liha että veri Herran, Jumalanne, alttarilla.

      Se raamatussa seikkaileva verellä ja eläinuhreilla alttarillaan mässäilevä jumalaolento on muuten Mark paimentolaismiehen keksimä. Ihan noin vain sinulle tiedoksi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      294
      4176
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2375
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe