Hallitus ja SPR tuhoaa suomen!!!!

Sipilä valtakunnanoikeuteen maanpetoksesta. SPR lakkautettava yhteiskunnalle vaarallisena järjestönä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Neljän vuoden päästä, sipi lähtee kuin nappi housuista.

Äänestä

Niin jos ei suorastaan tuhoa siis SPR -(punainen riski) niin tekee hemmetin hyvää ja kannattavaa bisnestä "hyväntekeväisyyden nimissä"!
Ensinnäkin järjestöllä on lievimmät verotukset kuin muilla ns. yhteisöillä ja yrityksillä. Ja kansainvälisyyden varjolla tehdään monenlaista muutakin!

Spr meillä ja muualla kerää vapaaehtoisia lahjoituksia - ideana mainio ja hyvää tarkoittavaa toki. Tämä tehdään vapaaehtoisten PALKATTOMIEN KERÄÄJIEN AVULLA!
Samoin tehdään vapaaehtoinen VERENLUOVUTUS, vapaaehtoiset lahjoittaa verta SPR:n myydessä sitä edelleen muille mm. sairaaloille ja ulkomaille!

Tuore jatkuvasti saatavilla oleva "heteromiehen" ja naisen veri on arvokasta, ja kun on heteroksi itsensä määritellyt siis jopa valehdellut ettei ole ollut mies miehen kanssa seksuaalisessa kanssakäymisessä - asia on selvä - pelkkä ilmoitus riittää!
HIV-tartunnan yms. seksin kautta tarttuvien tautien leviäminen verensiirron kautta yms. on Spr:n mukaan estetty jos homoseksuaaliset ja vain miehet eivät ole tervetulleita verenluovutukseen, koska homot leimataan tautisemmiksi siellä kuin esim. huorat, ja bi-miehet joista useat aviossa tai parisuhteessa naiseen on heille "pelastus" - ja takaa #PUHTAAN JA RISKITTÖMÄN VEREN"!

Mutta yhtäkaikki - kansainvälinen SPR maailman laajuisesti järjestönä tekee bisnestä eli "auttaminen on liiketoimintaa" ja siinä suuruudessa jota harvat tajuaa!

Ja myös tässä mukana kaikkien valtioiden järjestötuet, ei veroja!

Äänestä

Eduskunnassa on istunut yli 40 lestadiolaistaustaista kansanedustajaa. Varsinkin Pohjois-Pohjanmaalla ja Lapissa, missä lestadiolaisia on paljon, pääsee kunnanvaltuustoihinkin paljon lestadiolaisia.

Lestadiolaiset äänestävät lähinnä keskustaa ja kokoomusta, sekä jonkin verran ruotsalaista kansanpuoluetta ja kristillisdemokraatteja, joiden arvopohjan monet heistä ovat perinteisesti katsoneet olevan lähinnä omaansa. Lestadiolaisuuden vanhoilla suunnilla on kielteinen asenne vasemmistoon. Sosialismi nähtiin uhkana esivallalle ja aatteessa vallitsi heidän mukaansa Jumalan vastainen henki. Lestadiolaisuuden suunnista sillanpääläisyys on ollut vasemmistomyönteinen. Lestadiolaiset eivät ole myöskään perinteisesti kannattaneet kristillisdemokraatteja puolueen taustalla vaikuttavien vapaiden suuntien takia. Lestadiolaiset eivät halua sekoittaa politiikkaa ja uskontoa keskenään vedoten Martti Lutherin kahden regimentin oppiin. Kansanedustaja Seppo Särkiniemi kertoo lestadiolaisten suhteesta politiikkaan: "Jos ollaan yhteiskunnassa mukana, ei olla ensisijaisesti lestadiolaisina, vaan sen puolueen mandaatilla. Se on vanha luterilainen periaate.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Lestadiolaisuus

Äänestä

Kepu pettää aina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkeä.lakutukseen kirjoitti:

Sipilä valtakunnanoikeuteen maanpetoksesta. SPR lakkautettava yhteiskunnalle vaarallisena järjestönä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu