Ruotsi ja Venäjä kaksi vihatuinta maata

Niihin kannattikin lyödä välit poikki.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ulkoministeri Soini = Suomi-bussin virallinen takapenkilla örisevä puliukko.

Äänestä

pahoittelen kirjaisimia, en kirjota tàtà Euroopasta

RUOTSI ON YSTàVàMME JA SE PELASTI MEIDàT 1800 LUVULLA MEILLà OLI RUOTSIN LAKI JOKA SUOJASI VENàLàISTEN HIRMUHALLINTOA VASTAAN

PAKKORUOTSIA EI SILTI TARVITA

VENàJà ON SUOMEN IKIAIKOJEN VIHOLLINEN JA ON RAISKANNUT SUOMEN USEITA KERTOJA VAIKKA SUOMI EI OLE KOSKAAN HYòKàNNYT VENàJàLLE VIIMEKSI TOISESSA MAAILMANSODASSA VENàLàISET MURHASIVAT RASISTISESSA HYòKKàYKSESSààN NOIN 100 000 SUOMALAISTA KUN LAPSETKIN OTETAAN MUKAAN

NURNBERGIN OIKEUDENKàYNNISSà EI USKALLETTU TUOMITA MASSAMURHISTA KOSKA STALIN OLISI HIRTETTY

EIKà USKALLETTU TUOMITA SODAN ALOITTAMISESTA KOSKA CHURCHILL JA STALIN OLISI HIRTETTY

HIRTETTIIN VAIN SAKSALAISIA RAUKKAMAISESTI EIKà OIKEAA RIKOLLISTA VENàJàN SODANJOHTOA

PERJANTAINA TàRKEà OHJELMA NYT


SOINI EHTII VASTATA ILLALLA

https://www.suomenuutiset.fi/tuumaustunnilla-perjantaina-klo-17-alkaen-timo-soini/

Suomen Uutiset lähettää työmiehen tuumaustunnin suorana verkkolähetyksenä perjantaina klo 17:00 alkaen. Tilaisuudessa puheenjohtaja Timo Soini käy läpi päivänpolttavia poliittisia kysymyksiä.


http://timosoini.fi/2015/09/koville-ottaa/

Oppositio räksyttää joka asiasta. Poikkeuksena Kristillisdemokraatit. Heistä kannatttaisi ottaa oppia. Tällä menolla pienimmästä puolueesta voi tulla opposition henkinen johtaja. Tiedän asiasta jotakin, sillä Perussuomalaiset onnistuivat tässä 2007-2011 vaalikaudella ja saimme Jytkyn.

Kaikkea ei kannata vastustaa, eikä olla katkera. Edes oppositiossa. Koville ottaa, minä ymmärrän sen. Perussuomalaiset on itsenäinen puolue, joka esittää oman vaihtoehtonsa ja vastaa huutonsa. Ainoa tapa vaikuttaa puolueen linjaan on kuulua siihen.

http://timosoini.fi/2015/09/maahanmuuttolinja-kiristyy-huomattavasti/

Perussuomalaiset ovat vuosia varoittaneet sekä moraalittomasta europolitiikasta ja löperöstä maahanmuuttopolitiikasta Euroopassa, myös Suomessa. Minua, EU-politiikasta ja Jussi Halla-ahoa maahanmuuttopolitiikasta, on arvosteltu rajusti. Vääriksi väitteitämme ei ole todistettu.

Äänestä

Ruotsi on hieno maa ja antoi osaltaan Suomelle hyvää perintöä.
Venäjä on kaunis maa, siellä on hieno vanha kulttuuri ja Suomen on vaalittava hyviä suhteita Venäjään.
Avaajan on mentävä peilin eteen ja sanottava itselleen , että " mitäs kuuluu pöljä, onko minun pakko olla näin tyhmä?" ja teet sitä niin kauan kun pystyt itsellesi nauramaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hurrasin kirjoitti:

Niihin kannattikin lyödä välit poikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu