SUOMALAINEN ON SISUKAS!

Totuuskuinlaatokka

Nämä ulkomaalaiset maahanmuuttaja pakolaiset ovat sisuttomia. Ne ovat koko ikäni suomessa aina haukkuneet meidän rahoilla kuin jalostettu koira rotu.

6

126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SSisukas

      Valitettavasti liiottelet hieman. Oulussa on eräs pilottitakkinen kaljupää mopetipoika, joka elää äitinsä kustannuksella. Sisu ei riitä työn vastaanottamiseen. Hän kätkeytyy kauniin valkoisen kaapuunsa ja pui nyrkkiä navetan takana. Harvoin hän uskaltautuu uuninpankolta poikien kanssa rälläämään paariin ja revittelemään montulla mopetillaan. Siellä on hyvä kerätä sisua ja jonain päivänä yllättää mamut.

    • rajatkiinni

      Olen nyt sitä mieltä, että Suomessa on vaihdettava koko johto. Olemme epäonnistuneet äänestyksissä, eikä Suomella ole tällä hetkellä luotettavaa, Suomea puolustavaa johtoa ollenkaan. Suomi on siis tuuliajolla, rajoja ei ole saatu konkreettisesti kiinni ja tänne virtaa elintasopakolaisia, terroristeja, tappelevat jo keskenään noissa vastaanottokeskuksissa ja sitä rataa. Myös YLE-vero on lopetettava, sen verran törkeitä ovat olleet nuo ruikuttajahaastattelijat TV:ssä inttäessään lisää rahaa pakolaisille. Sitä ei kerta kaikkiaan Suomella ole nyt antaa yhdellekään pakolaiselle valtion kassasta ja sillä siisti, eikä kunnissa ole ylimääräistä rahaa. Päättäjät ovat jotenkin täysiä pöllöjä, kykenemättömiä hoitamaan asioita Suomessa.
      Siis Suomessa on saatava uusi johto, irtisanottava tai syrjäytettävä presidentti Niinistö, pääministeri Sipilä, ulkoministeri Soini ja valtionvarainministeri Stubb.

      Jos joku haluaa pakolaisia Suomeen vielä, niin ottakoon omalle vastuulleen, EI RAHAA VERONMAKSAJIEN KASSASTA. Meillä on omassa maassa työttömiä, nälkää näkeviä, asunnottomia, heitteillä olevia...HÄVETKÄÄ SUOMEN JOHTO, nimittäin jos edes osaatte. Kyllä UKK tarvittaisiin nyt!!

      • 4plus19

        Rajat vain kiinni. Ei pelkästään estetä tänne tulevia, mutta estetään myös täältä lähteviä. Ei edes lomamatkoja. Estetään samalla tuonti- ja vientikauppakin. Ei tuoda ulkomailta mitään tavaraa, eikä viedä mitään.

        Terroristeja meillä on jo omasta takaa. Yksi terroristi teki polttopulloiskun. Seuraavaksi varmaan itsemurhaisku.


    • läyskääjiävain

      Rasistit ei tiedä sisusta mitään.

    • Itseansaittu

      Minulla sitä sisua riittää. Hullu akka pakotti Suomeen ja nyt olen loppuelämäni työttömänä ja saan vain pientä korvausta. Se vaatii sisua että selviää niin vähällä rahalla. Suomalaisten tulisi olla solidaarisempia ja antaa minulle ainakin 2t kuussa.

      • RintamamiehenPoika

        Sisu on mennyttä kalua joka jäi Karjalan kannakselle.
        Tämä on TOSI!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2564
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2416
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2323
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      23
      2040
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1769
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1559
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      17
      1273
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1123
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      957
    Aihe