Oliko Neiti Ben Zychokovitchuilla(kok) menkat alkamassa tai migreeni eilisessä Ylen ajankohtaisohjelmassa keskusteltaessa /rähistessä SUOMALAISTEN TYÖTTÖMYYDESTÄ?!
Ben Z oliko menkat alkamassa vai migreeni
18
<50
Vastaukset
- kädetlikaantuu
Oli varmaan ja voi sitä lässytystä.Neiti Ben kertoi,miten hänen vaimonsa tekee vapaaehtoistyötä terhokodissa.Ei ollenkaan läpinäkyvää pisteiden metsästystä.Miksei rouva mennyt esim.paskavaippojen vaihtoon terveyskeskuksen vuodeosastolle.
- sgeggge
Miksi et sinä mene? ai niin, sinunlaisia ei suomalaisten hyvinvointi kiinnosta paitsi silloin kun saat siitä tuulta rasistipurjeisiisi.
- tosiaankin
Aiai kun mielenkiintoista! Äiti on hukannut terveyssiteensä ja etsii tamponejaan. Isi ei tiedä mitään! Sumen yhteiskunta kohoaa huippuunsa!
- rasistihörhöille
sgeggge kirjoitti:
Miksi et sinä mene? ai niin, sinunlaisia ei suomalaisten hyvinvointi kiinnosta paitsi silloin kun saat siitä tuulta rasistipurjeisiisi.
Totta. Näillä rasisteilla on aina loistavia ohjeita antaa MUILLE, mutta pyydäpä rasistia itse menemään vapaaehtoistyöhön tai vanhusten osastolle.
- eshevp
Sinä et tiedä rasismista ja työnteosta paskaakaan ja kuka vapaaehtoistyötä tekee.
- Zyklon-Ben
Ben vain näytti todellisen nilkin luonteensa. Se aina välillä pilkahtaa esiin, kun verenpainen kohoaa äkillisesti.
- Metuusalemi
Juutalaisuus on juuri sitä.
- ääniterroristi
Enpä viitti enää katella keskusteluja joissa on mukana tuo toisen polven mamu, se narsisti ei anna muiden puhua vaan huutelee päälle. Samaten eduskunnassa kuuluu jatkuvasti pen-sedän välihuutoa.
- jopas_jotain
beni joutaa ulos,samaa sontaa lappaa kuin muuutkin aina. oli joskus...
ajoittain lähes järjissään,ei enää...koska varma suuri eläke odottaa ottajaa,,,ja sinä pieni tai suuuri kansalainen maksat.
marssi beni kartanolle,mene ajankuluksi vaikka muurille israeliin ja höpise siellä loput tietoja,tajusi ja tuntosi.
fantastista,eikö vaan..näin elämä jättää. - Maahanmuuttajat
Ovat niinikään TYÖTTÖMIÄ myös kansalaisuuden saatuaan...
- oksetti.keleesti
Neiti B:ssä yhdistyy kapitalistin kaksi pahinta tunnusmerkkiä: kokoomuspuolue ja uskonto juutalaisuus. Toinen ominaisuus pahentaa toista. Ei meinannut antaa suunvuoroa toisille. Kuvottava tyyppi.
- Cockciccares
Ja ne muijat polki Pikku_benin suohon kommenteillaan. Selvästi Benjamin oli masentuneen ja kyrpiintyneen oloinen, kun tajusi tappionsa.
- Sipiläskä
Työtön nainen oli erittäin hyvä samoin tämä Hirvikankaan, olkoonkin vasuri,sisar.
Neiti B hävisi selkeästi kuus nolla.
- siksiko-kokoomus
Benin puheita tulkiten: jos kolmen tieteenalan tohtori jää työttömäksi yliopistolta, on hänen otettava heti työtä vastaan vaikka Alepan kassana, jotta olisi työttömyyskorvauksensa ansainnut. Hänen olisi siis siirreltävä ruokatarvikkeita hihnalla sillä aikaa kun Ben tykkää itsestään, koska hänellä on töitä. Vaikka jokainen tajuaa, että kansakunnan kokonaisedun kannalta olisi parempi, jos huippuälykäs tutkijakoulutettu jatkaisi töitään yhteiskunnan hyväksi ja Ben siirtyisi sinne Alepan kassalle. Toisin sanoen Benille palkkatyö on ihmisarvon mittari ja vallankäytön väline. Eli ihan keskiverto kokoomuslainen on tämä veijarimme Ben.
- nollat_pois
Kansankus... edustaminen ei ole kansantuottetta kasvattavaa työtä.
Hyödytön syöjä pois... ts. palkkio nollaan. - Ankeuttaja
Nauroi mielisairaille jutuilleen. Harmi että Hitlerin projekti jäi kesken.
hitlerhän oli neljännesjuutalainen, trotski täysjuutalainen jne. mutta ilman hitleriä ei olisi nykyistä israelia. ilman israelia ei olisi lähi-idän ongelmaa. ilman lähi-idän ongelmaa ei olisi ydinsodan uhkaa. kysymys kuka saatana keksi hitlerin ja miksi ? haluaisi tietää myös ne yli miljoona holokaustin uhria.
- sinne-olis-joutaneet
Madagaskar olisi ollut aikanaan hyvä juttu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse814620Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763627Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.632062Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1281125
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 49979
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891