Lisää rahisevia puhelimia

Jo kolmas rahisevan matkapuhelimen omistaja on tullut kaapista ulos. Mihin tässä vielä joudutaankaan...
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja minä luulin että ne seuraa vaan rikollisia ?

Äänestä
  • No, siinä tapauksessa lienee kyseisten henkilöiden seuranta tarpeen =)

    Äänestä

Viittaat tuolla ilmeisesti näihin vakoilusekoiluihin. Tänään soneran 2G verkossa koetettiin myön minun matkapuhelimeni vaientaa. Syy tähän on vielä epäselvä. Katkoo, pätkii, rahisee ja särisee. Ulkovallat varmasti asialla.

Äänestä

Juu minullakin rahisee. Sitten sieltä kuuluu huohotusta. Eikö ne tajua, että se huohottaminen paljastaa niiden kuuntelevan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TodellistaSekoilua kirjoitti:

Jo kolmas rahisevan matkapuhelimen omistaja on tullut kaapista ulos. Mihin tässä vielä joudutaankaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu