kuva maailmalle että loiset ymmärtävät olla tulematta tänne, ei haittaa pätkääkään vaikka matkailuala ja turismi siitä kärsisi, pääasia että lihapatojemme ääreen tunkeilevat elintasosyöpäläiset tajuavat karttaa Suomea. Vain näin Suomi voi jotenkin selvitä kriisistä.
Suomesta luotava mahdollisimman negatiivinen
JulistakaaVihaa
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
näin. ja sen lisäksi ruotsista pitää saada aikaan positiivinen kuva, että menevät sinne :)
Siirtolaisille annettavat tuet pitäisi puolittaa...
Kaikkein tärkeintä nyt olisi poistaa kaikki sostuet määräajaksi, vaikkapa 3 vuodeksi. Siis kaikilta, niin koti kuin ulkomaisiltakin vapaamatkustajilta.
Tärkeää olisi myös saada kotimaiset lusmuloiset muuttamaan jonnekin muuhun maahan.
Näillä eväillä Suomi nousee.
Eiköhän Lapin makailukin lopu, kun pakolaiset täyttävät matkailukeskukset. Jo tietoisuus siitä, että siellä on pakolaisia muuttaa monen matkasuunnitelmia.
Suomi ei ole vihamielinen kuin suomalaisille.
Tämä on ennenkaikkea turvallisuuskysymys. Ei niinkään ensisijaisesti talouskysymys vaikka islamilaisen fasismin rantautuminen tänne työmarkkinoille täysin epäkurantin työvoiman (heikko koulutus, ei kielitaitoa, kulttuurierot) vaikutuksesta myös maan talous rapautuu entisestään.
Kysymys on ei enempää eikä vähempää kuin Suomen eloonjäämistaistelusta uuden väkivaltaisen ja brutaalin kulttuurin tunkeutuessa alueellemme.