Miten tässä häpäistiin Suomen lippu?
Ylireagointia
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mielenosoitukset on näköjään sitten kielletty Suomessa:
"Suomen hallitus tuomitsee jyrkästi viimeöiset rasistiset mielenilmaukset maahan tulleita turvapaikanhakijoita kohtaan. Väkivalta ja sillä uhkaaminen on aina tuomittavaa, toteavat pääministeri Juha Sipilä, ulkoministeri Timo Soini (ps.) ja valtiovarainministeri Alexander Stubb tiedotteessaan."
Putous ohjelmassa Aku Hirviniemi talloi ja poltti suomenlippua, ei siitä noussut mitään mekkalaa. Mutta nyt jos nuori poika on naamioasussa ja pitää vaan kädessään Suomen lippua niin johan nousee sellainen mekkala .Täytyy sanoa että ,joutavilla jotain!!!!Olis tärkeämpiäkin ansiota selvitettävänä!!!!
Ministerit itse häpäisee koko Suomen toiminnallaan, joten puolustakoot ja kantakoot itse vaan EU:n lippua, sillä sen etuja he ajavat.Meidän kansasta murska enemmistö, joka on samaa mieltä maahantunkeutujista, voi ylpeänä kantaa Suomen lippua.
Lakanaurpo on oikeasti sankari.
Nuo ministerit itse Suomen lippu kädessä olisivat jotenkin ristiriitainen ja irvokas näky.
Lakanaorpo, sankari vai konna?