URHEILUUUTISIA RUOTSISTA

REALITYSTRIKESBACK

Lenkillä ollut nainen riuhtaistiin kesken urheilusuorituksen pusikkoon ja raiskattiin Sundsvallissa Selångersånin varrella lauantai-iltana. Poliisi peräänkuuluttaa havaintoja ja vinkkejä yleisöltä.

Epäilty raiskaus sattui Åkantenissa joen eteläpuolella puoli kilometriä länteen Sidsjövägenin päässä olevasta liikenneympyrästä heti iltakymmenen jälkeen.

Järkyttynyt nainen, joka on iältään parikymppinen, kertoi tulleensa vedetyksi kävelytieltä pusikkoon ja raiskatuksi kesken lenkin.

”Hänet revittiin pusikkoon, eikä ole epäilystäkään siitä, että tässä on kyse ihan oikeasta raiskauksesta”, Tommy Nygren lääninpoliisista kertoo.

Mies ei ollut sanonut sanaakaan sattumuksen aikana. Nainen vietiin myöhään lauantai-iltana sairaalaan tutkittavaksi.

Poliisi etsi suurella porukalla mahdollisia johtolankoja naisen osoittamalta rikospaikalta. Poliisilla oli mukanaan myös erikoiskoulutettu spermakoira. Alue eristettiin ja yön aikana suoritettiin rikospaikkatutkinta.

”Olemme tehneet kaikki tehtävissä olevat toimenpiteet välittömästi, mutta valitettavasti sattumukselle ei ole silminnäkijöitä”, Tommy Nygren sanoo.

Sunnuntaiaamuna poliisista kerrottiin, että silminnäkijöitä ei ole vielä ilmaantunut.

”Jatkamme nyt nyt normaalia tutkintaa muun muassa kuulemalla uhria toistamiseen ja varmistamme, ettei mitään ole unohtunut pois”, päivystävä esitutkinnanjohtaja S-O Gustavsson kertoo.

Nyt poliisi toivoo havaintoja alueella liikkuneilta.

Epäilty tekijä oli tummaihoinen, noin nelikymppinen, 170-senttinen ja voimakasrakenteinen. Miehen hiukset olivat lyhyet ja hänellä oli myös lyhyt parta. Jalassaan raiskaajalla vaaleansiniset farmarit ja musta takki.

13.9.2015 rp-net

0

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Häiriköinti

        Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
        Ähtäri
        89
        3594
      2. Askanmäessä Huippu esitys

        Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
        Puolanka
        27
        3129
      3. rakastan sinua!

        Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
        Ikävä
        56
        3084
      4. Näin lähellä

        Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
        Ikävä
        61
        2895
      5. Mä sanon tän suoraan.

        Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
        Ikävä
        64
        2730
      6. Kerro jotakin hauskaa. :)

        Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
        Ikävä
        54
        2707
      7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

        Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
        Ikävä
        62
        2456
      8. Pohdinttavaksi

        No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        80
        2291
      9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

        Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
        Ikävä
        69
        2138
      10. Siis hetkonen

        Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
        Ikävä
        45
        2132
      Aihe