Lapuan tuomiokirkon kolehti

Meneekö loppuvuoden tuomiokirkossa kerättävä kolehti Lapuan piispan luxus-asunnon hankintaa, tai tulevatko "sentit" taivaasta virka-asunnon hankintaan?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä pitää jollakin paikata taloutta kun niin paljon eroaa kirkosta tämän ökypiispan takia

Äänestä
  • Pääsööhän bröystäälijä lähemmäs taivasta, ku oikeen vinttikamarin/lukaalin kerrostaloosta sai. Seuraavaksi varmahan ostetahan verorahoolla komia riplomaattimersu pimennetyyllä takalasiilla, jottei syntiset turhaa vahtaa kulukemisia.

    Äänestä

  • Maanmatojako kirjoitti:

    Pääsööhän bröystäälijä lähemmäs taivasta, ku oikeen vinttikamarin/lukaalin kerrostaloosta sai. Seuraavaksi varmahan ostetahan verorahoolla komia riplomaattimersu pimennetyyllä takalasiilla, jottei syntiset turhaa vahtaa kulukemisia.

    Luulempa sellaisen mersun jo olevan olemassa. Ainakin kesällä sennäköisiä autoja pyöri sakastin nurkilla. Ihmettelinkin, että ompa niillä hengellisillä huonot jalat kun ei parkkipaikalta jaksanut kirkkoon kävellä.

    Äänestä

Mitä Jeesus sanoo tästä piispojen ahneudesta ja omaneduntavoittelusta?
Jeesus sanoi muinoin, että rikkaan on vaikeampi päästä taivasten valtakuntaan, kun kamellin neulansilmän läpi. HÄVETKÄÄ AHNEAT!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NonGrataPersona kirjoitti:

Meneekö loppuvuoden tuomiokirkossa kerättävä kolehti Lapuan piispan luxus-asunnon hankintaa, tai tulevatko "sentit" taivaasta virka-asunnon hankintaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu