Viranomaisia ei näy enää vapaa-ajalla?

Kaikki viranomaiset varmaankin nyt työskentelevät yötäpäivää ahkerasti muurahaisen lailla ja pyrkivät estämään aseiden päätymisen maahan pakolaisena saapuneille terroristeille ennen kuin salamasota Suomessa alkaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No empä tiedä. Viinan-ja tupakantuoni se kiellettyä on, yks ylimääränen pullo tai tupakkakarsa mukana ni tullii jäävät ja sakot päälle, mut paljonkoha on aseita ja huumeita tullut tämän poppoon mukana, eipä ole kerrottu...kaik ne ketkä viel viroissaan ovat, paljon on järjestyspuolelt vähennetty porukkaa, kun ei määrärahat riitä...et sillee

Äänestä

Sunnuntaina ei sitten makseta ylimääräistä, vai maksetaanko ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


arvaanko.oikein kirjoitti:

Kaikki viranomaiset varmaankin nyt työskentelevät yötäpäivää ahkerasti muurahaisen lailla ja pyrkivät estämään aseiden päätymisen maahan pakolaisena saapuneille terroristeille ennen kuin salamasota Suomessa alkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu