Perussuomalaiset PETTI kansan

Turhan turvoneen oloinen Soini selittää, että pakko olla hallituksessa, kun muuten tilalle tulee rkp, vihreät ja vasemmisto. Vittu, edes noi ei voi saada pahempaa aikaiseksi.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Soini muistetaan suomen täyttämisestä muslimeilla.

Äänestä

Palkkakuitin summan ero rivikansanedustajalla ja ministerillä... Soini on iso mies mutta heiluu kuin heinä sinnepäin minne tuuli tuivertaa. Kukapa sitä ilmaisesta rahasta luopuisi.

Äänestä

Pettyneen sdp tai vasurin kannattajan katkera kirjoitus, tosi VÄSYNYTTÄ :)

Äänestä

Halla-aholla terveitä ajatuksia, ei tukia, parakki kylä pakolaisille. Samaan aikaan Soini tuomitsee kaiken pakolais vastaisen toiminnan. Soinin oma tavoite taisi olla päästä hallitukseen, nyt voi myötäillä ja lihota lisää.

Äänestä

PS romahtaa seuraavissa vaaleissa rkp:n alle.

Äänestä

En olisi ikinä uskonut, että Soini PETTÄÄ äänestäjänsä.

Äänestä

Halla-ajokaan ei kirjoita enää scriptaan, Niinistö veljeilee ruotsalaisten kanssa puolutus asioissa. PS on poliittisen historiamme suurin KUPLA. Ja minäkin erehdyin noita äänestämään useissa vaaleissa, hävettää.

Äänestä

PS aina selittelee. Jumalauta, näyttäisivät että ovat pakoaisia vastaan. Sampo Terhokin, viisas mies alistettu nöyristelemään pakolaisten edessä

Äänestä

hallo pressaksi

Äänestä

PS, olitte heikoin lenkki, HYVÄSTI

Äänestä

Perussuomalaisten pitäisi jättää hallitus, muuten tuhoavat itsensä hyväksymällä pakolaisten invaasion.

Äänestä

Perseiden toimintakaava: ensin hölmöillään, sitten selitellään ja viimeiseksi itketään ja syytellään muita.

Äänestä

Taitaa siinä petosjytkyssä jotain perää ollakkin.
Persuthan eivät ole tehneet yhtään mitään muuta kuin myyneet persettään koko tämän hallituksessa olonsa aikana.
Näyttää ja tuntuu siltä, että aivan kuin hallituksessa ei edes olisi kuin kaksi puoluetta:
Kauniiden ihmisten kykypuolue ja Los Kepuliaanos.
Kolmas on vain joku silmiään räpyttelevä ja hallituskumppaneilleen nyökyttelevä kuriositeetti agendojen väkisintoteutuksen kumileimasimena.

Äänestä

Soini on perussuomalaisten tuho. Nauttii pöytien antimista ja lihoo lihoomistaan. Halla-aho ja Sampo Terho olisivat oikeat johtajat puolueeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en_äänestä_enää kirjoitti:

Turhan turvoneen oloinen Soini selittää, että pakko olla hallituksessa, kun muuten tilalle tulee rkp, vihreät ja vasemmisto. Vittu, edes noi ei voi saada pahempaa aikaiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu