SIPILÄN hallituksen SINISILMÄISYYS ,TYHMYYS ja SAAMATTOMUUS tässä maahan"muutto" asiassa tulee KOSTAUTUMAAN suomalaiselle yhteikunnallle vielä KARVAASTI !!!Tulee olemaan yhteikuntarauha koetuksella kun yhteentörmäykset KULTTUURISESTI,USKONNOLLISESTI JA TALOUDELLISESTI .Sitten voidaankin kysyä KUKA KANTAA VASTUUN ???
SUOMI TUOHOAMASSA TULEVAISUUTTAAN
saattepa_nähdä
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aika näyttää, esim. Foreca.kaan ei osaa ennustaa edes sitä säätä oikein.
Sään ennustaminen onkin vaikeaa, tulevien pakolaismellakoiden ennustaminen taas helppoa. SOTA TULEE
Syy löytyy USraelin valejuutalaisten uuden sionistisen maailmanjärjestyksen sisäänajosta. Suomen koko rikollinen valtaeliitti on ehdollistettu vieraan vallan tahtoon linkissä http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2015/09/mk-ultra-triggerit.html kuvatulla menettelyllä. Muistammehan, miten mm Timo Soini tuli USA:sta täysin takkinsa kääntäneenä ja melkein itsu silmässä vakuutti kansanvihollinen Jyrki Kataiselle, että "Vielä me kuule kerran olemme samassa hallituksessa". Jo tätä ennen ja tämän jälkeenkin sama Soini on käynyt mielenhallinnan vahvistusmatkoilla USA:ssa. Ja moni muukin.
Kannattaa muuten seurata muutoinkin linkin http://nwohavaintoja.blogspot.fi/ paljastuksia. Muutama huuhaajuttu siellä on seassa sen takia, ettei mitään uskottaisi ja Teemu Vehkala saisi olla suhteellisen vapaana, mutta nämä pakkolisät on helppo tunnistaa roskaksi ja suodattaa asian seasta pois.
Linkissä on myös pätevä selitys maanpetturipoliitikkojemme puhelinten salakuunteluepäilyille. Itse nykytekniikalla tehtyä salakuunteluahan ei puhelimen käyttäjä huomaa mistään. 1970-luvun tekniikalla kuuli, milloin nauhoitus kytkettiin päälle.
SAK =Suomem ISIS?
Olen Sakoon jäsen toistaiseksi,pikkusen minun on sinua kompattava.
Jostakin meidänkin on annettava yhteiseen yritykseen, että vienti saatais vetämään.
Minun palkkaani toistaiseksi ei ole mitenkään koskettu,pikkusen olis vara antaakkin.
Mikähän oikeastaan ajaa ihmisten mieliä ja yhteiskuntia kaaokseen
jos oikeudenmukaisuudesta ja demokratiasta on kyse
- mitä me voimme sille että on pakolaisongelmia maailmassa,
valtihallintojen ohella maailmassa toimii vapaa sosiaalinen markkinatalous,
joka ny taviskansalaisen mielestä kyllä erityisen sosiaaliselta vaikuta, kun
johtajat nostelee miljoonien huippupalkkoja, varat veroparatiiseihin , eläkkeille ulkomaille asumaan jne - liitännäisinä kaikkisivuelinkeinot lailliset ja laittomat, ihmissalakuljetukset, ihmiskauppa, passi-japaperiväärennökset,
huume-,ase- ja rahanpesufirmat, joihin varat huijataan työtätekeviltä
orjuuttamalla ihmisiä ties millä kiristyksen ohella.
Kaikki sekin ihmisten tekemää työtä - joku jumaluus, jossa inhimillisen ohell
pyhyydestä alhaisimpaan pahuuteen- skaala aina läsnä myös.
Minkähänlainen on vanha kalevalassakin mainittu tulevaisuuden ihminen, on se
sielläkin mainittu aurinko-voimien tuotteena, muissa voimissa käytiin Kuutolassa, siis mitä kuu saa aikaan ja viimeinen mahti oli oli Manalan tai Tuonelan voimilta kysyminen - mitä isät ja isot ennen teki, että hengissä maailmassa selvisivät -- ollaanko tässä ajassa samojen kysymysten edessä?
Reistailee vähän paitsi ilmat myös koneet ja ihmisetkin ympäri maailmaa
- paitsi vanhemmuuttaan myös uupumustaan liian vaikeilta
tuntuvien kysymysten ja haasteiden kimpussa - väkivallalle stoppi kyllä kuulostaa ihan oikealta menettelyltä.
Suomi on muuttumassa islamilaiseksi kalifaatiksi
on umpisokeaa ja silmät kiinni, 6 tuuman naula päässä,eu- ja mamukiima taivaissa ja oma etu ykkönen kansaa potkien pakottamalla maksamaan ja palkat alas.
erittäin röyhkeä selkeä kansallinen petos.
Suomessa on meneillään pahimmanluokan MAANPETOS !!! Josta jälkipolvet tulevat maksamaan KOVANHINNAN
Tulkaa joukolla mielenilmaisuun 3/10 kello 12.00 Tornioon rajalle.
Vastustamme holtitonta maahntunkeutumista joka täällä on käynissä.
Rajaa valvotaan,mutta jokainen tulija pääsee maahan.