Mitä suomalainen rasisti sanoi naiselleen?

Akka jumalauta, nyt turpa kiinni niistä pakolaisista kun mä puolustan sun oikeuksia niitä vastaan!
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

"Suomalainen rasisti sanoi naiselleen"??
Lähestymisesi asiaan ei ole perinteistä kalevalaista suhtautumista ihmisyyteen. Meillä Suomessa ei ihminen ole lähtökohtaisesti "mies" , vaan voi olla kumpaa tahansa sukupuolta. "Rasisti" voi siis olla myös nainen.
Tämä on poikkeus maailmassa, ei tarvitse mennä kuin Englantiin ja Saksaan, kun näkökulma on toinen.
Suomalainen mies ja nainen ovat luotuja toisilleen, he rakastavat toisiaan tavalla, johon ulkomaalainen ei koskaan pysty tai käsitä asiaa.
Suomalainen liitto ei tyypillisimmillään ole väkivaltainen ( yhtä typerää kuin väittäää että kaikki suomalaiset ovat juoppoja).
Taidankin tehdä puolisoni kanssa lisää pellavapäisiä suomalaisia, ihan piruuttaan tämän mokutuksen provosoimana.

Äänestä
  • Ainoa hyvä lapsi on kuollut lapsi.

    Äänestä

  • "Suomalainen mies ja nainen ovat luotuja toisilleen, he rakastavat toisiaan tavalla, johon ulkomaalainen ei koskaan pysty tai käsitä asiaa."

    Niin ovat kuin luotuja, samanlaisia ylipainoisia rumia juoppoja, joiden on pakko olla toistensa kanssa kun kumpikaan ei saa parempaa. Se onnistuu alkoholin, särkylääkkeiden, mielialalääkkeiden, poliisin, lastensuojeluviranomaisten ja päivystävän kirurgin avulla. Jonkin aikaa.

    "Suomalainen liitto ei tyypillisimmillään ole väkivaltainen ( yhtä typerää kuin väittäää että kaikki suomalaiset ovat juoppoja)."

    Ei kai sitä viinaa joka päivä riitä. Mutta viikonloppuna kuule taas otetaan!

    Äänestä

  • Suomalainen nainen on parhaimmillaan todella ihana, mutta ei ole paljon rakkautta, iloa eikä intohimoa ja seksi on keskitasoa ja jos tykkää vaaleista, niin Ruotsi, Norja, Tanska, Viro, Venäjä ym. päihittävät suomalaisen naisen 10-0 ulkonäössä. Sori.

    Äänestä

  • Vaaleista pitäville sanoisin, että kannattaa katsastaa Vasemmiston naiset joka neljäs vuosi ja miehiäkin voi vilkaista sillä silmällä jos ne sattuu ketä kiinnostamaan.

    On muuten valikoima ihan eri luokkaa kuin Kokoomuksen pakolaisten lastenrattaita tilastoivat blondit.

    Äänestä

  • Niin, minähän en ole koskaan edes äänestänyt, kun on tällaista soutamista ja huopaamista tämä demokratia.

    Mutta vasemmistolla on näteimmät ja fiksuimmat naisehdokkaat. Kokoomuksella ei ole juuri enää uskottavuuta jäljellä ja lisäksi kapitalismia ei voi enää kannattaa suoralla naamalla.

    Äänestä

  • suomalainen.hyvinvointi kirjoitti:

    "Suomalainen mies ja nainen ovat luotuja toisilleen, he rakastavat toisiaan tavalla, johon ulkomaalainen ei koskaan pysty tai käsitä asiaa."

    Niin ovat kuin luotuja, samanlaisia ylipainoisia rumia juoppoja, joiden on pakko olla toistensa kanssa kun kumpikaan ei saa parempaa. Se onnistuu alkoholin, särkylääkkeiden, mielialalääkkeiden, poliisin, lastensuojeluviranomaisten ja päivystävän kirurgin avulla. Jonkin aikaa.

    "Suomalainen liitto ei tyypillisimmillään ole väkivaltainen ( yhtä typerää kuin väittäää että kaikki suomalaiset ovat juoppoja)."

    Ei kai sitä viinaa joka päivä riitä. Mutta viikonloppuna kuule taas otetaan!

    Kyllä minäkin otan alkohoolia seurassa ja punaviiniä pihvin kanssa, mutta kun kun Suomessa on niin paljon alkohoolisteja ja ne maksaa yhteiskunnalle; kaikella on hintansa.

    Äänestä

  • IdidntSayThat kirjoitti:

    Niin, minähän en ole koskaan edes äänestänyt, kun on tällaista soutamista ja huopaamista tämä demokratia.

    Mutta vasemmistolla on näteimmät ja fiksuimmat naisehdokkaat. Kokoomuksella ei ole juuri enää uskottavuuta jäljellä ja lisäksi kapitalismia ei voi enää kannattaa suoralla naamalla.

    Tosiaan, näteimmät ja fksuimmat ovat Vasemmiston listoilla. Yksi esimerkki, eikä edes ainoa lajiaan:

    "Muiden ihmisarvon riistäminen ei kuitenkaan palauta heidän omaansa"

    http://hanna-marillazidan.puheenvuoro.uusisuomi.fi/203428-taistelusta-monikulttuurisuutta-vastaan-tuli-todellisuutta#comment-3115225

    Äänestä

Suomalaisten geeniperimä on ollut laskussa viimeiset n.50 vuotta.

Äänestä
  • Missä tutkimustulokset?
    Viisivuotta sitten tehdyn tutkimuksen mukaan asia ei ollut aivan noin. Japanilaisista olisi syytä olla huolissaan. Suomalaisten miesten sperman laatukin oli etelä-eurooppalaisten yläpuolella.

    Äänestä

  • No se on sitten niitten suomalaisten onkelma. Mulla laskussa vaan niin saatanasti nollia eikä sekkään haittais mut kun ne on väärällä puolella ykköstä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miehen.äänellä kirjoitti:

Akka jumalauta, nyt turpa kiinni niistä pakolaisista kun mä puolustan sun oikeuksia niitä vastaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu