MV-lehti pelastaa SUOMEN

http://mvlehti.net/2015/09/27/asiantuntija-mv-lehti-muuttanut-suomea-rehellisemmaksi/

Asiantuntija: MV-lehti muuttanut Suomea rehellisemmäksi

"MV-lehti on herättänyt varmasti monia uinuvia tähän niin sanottuun länsimaiseen demokratiaan."


27.09.2015 19:14, 1530 lukukertaa

Juttuvinkit nykyisin tästä. Maahanmuuttopolitiikan johtavan ammattijulkaisun ajatushautomossa ne ruoditaan valmiiksi mahdolliseen julkaisuun.

Zionatsien ja talmudistien hallitsema Suomen Valtamedia on hädissään, se palkkaa jo suvakkiblogistejakin haukkumaan MV-lehteä, kiitos MV-lehden, kukaan normaalihan, joka siihen on törmännyt, ei usko enää mitään Murajan murjaisuja HS:ssä tai Ylenantia saati iltapäivälehtien näennäistä paskaa.

Enpä muista, että koskaan ennen sekä IL-keskustelu että Suomi24 olisivat joutuneet estämään linkityksen johonkin MEDIAAN, kuten ne nyt joutuvat peloissaan tekemään MV-lehden nousun takia.

Ja varmasti ylhäältä käskettyä. Etenkin Suomi24, joka on ruotsalaissionistien hallussa, on tunnettu aina törkyaittana, Nyt se joutuu sulkemaan linkitykset TOTUUSMEDIAN, MVn takia.

MV-lehti on herättänyt varmasti jo monia uinuvia tähän niin sanottuun länsimaiseen demokratiaan, joka tarkoittaa sitä, että hallinnassa olevat voittavat vaalit automaattisesti, minkä valeoppositio persut juuri osoitti – jos voitat vaalit, tottelet Brysseliä ja Washingtonia – jos et tottele, äänesi häviää, kuten IPU:lle kävi.

Nyt tarvittaisiin kyllä vielä lisää kansalaisaktivismia, kaikkien pitäisi levittää MV:n totuudenmukaista sanomaa niille, jotka eivät vielä tiedä tästä. Esimerkiksi jakamalla mainoksia sivustosta, tms. Se ei tule edes kalliiksi.

Kuten olemme kuulleet, Iphone-pakolaiset sanoo nyt Suomea paskaksi maaksi. Sanokoot, tehdään Suomesta oikein paskamainen maa, kuten MV on tehnyt TOTUUDEN KERTOESSAAN, kaikille sitä kuppaaville, ja autetaan oikeasti apua tarvitsevia lähtömaissaan ja YK:n leireillä.

Se on märkä rätti rikollisille ja koko tätä rikosaaltoa organisoiville sionisteille.

Veikkaus ja Rahapelit, parempia pelejä suomalaisille!

Nimimerkki Asiantuntija MV:n foorumilla :)
1267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

MV -lehti yhdessä Magneettimedian kanssa on parasta mitä Suomelle on tapahtunut pitkään aikaan.

- Suomi24:n ja maailmanpolitiikan asiantuntija.

Äänestä

Roskajulkaisu täynnä pelkkiä valeita. Normaali terve ihminen ei kusekaan siihen päin.

Äänestä
  • No et sitten ole kovin terve.

    Äänestä

Miten venäläistaustainen MV! pelastaa suomen? kiihottamalla ne suomen 2000rasista mamuja vastaan? :D

Ei kuitenkaan pojat ja tytöt unohdeta että MV! media on venäläistaustaisen suomivihaajan nettilehti jota kirjoittelee espanjasta käsin,ei hänellä voi olla mitään tajuntaa mitä suomessa tapahtuu.

Rasistit uskovat kyseiseen lehteen koska ovat imbesillejä joten samat imbesillit varmaan uskovat niihin UFO ja Elvis nähty-juttuihin mitä lehdessä kirjoitellaan. :D

Äänestä
  • Yleensä ottaen mamuja ei tarvitse demonisoida - he tekevät sen itse. Pelkkä vapaa tiedonvälitys ja asioiden esilletuominen sellaisenaan riittää siihen, että ihmisille muodostuu negatiivinen kuva hallitsemattomasta maahanmuutosta. Tämän vuoksi mamujen tekemisiä pyritään sensuroimaan ja vähättelemään, esimerkkinä taannoinen tapaus Tapanilan juna-asemalla, jossa joukko somalimiehiä kaappasi nuoren naisen ja teki tälle seksuaaliväkivaltaa. Hyysärit yrittävät välittömästi tehdä raiskaajasomaleista uhreja, koska heistä oli kirjoitettu netissä "ilkeitä kommentteja", ja vähättelivät uhrin kärsimyksiä kuvailemalla joukkoraiskausta "mitättömäksi tapaukseksi".

    Äänestä

MV-lehti nousi laajemman yleisön tietoisuuteen maaliskuussa, kun julkisuudessa kohistiin Tapanilan joukkoraiskauksesta. Perinteisistä tiedotusvälineistä poiketen MV-lehti julkaisi kuvia, nimiä ja yksityiskohtaisia tietoja rikoksista epäillyistä, mikä toi julkaisuille suuren määrän yleisöä. Bloggari Saku Timosen mukaan uutisten sekaan mahtui myös täysin perättömiä tietoja.

Tänä päivänä lehti on yhä enemmän painottunut maahanmuuttajia ja islamia koskevien negatiivisten uutisten, huhujen ja virheelliseen tiedon levittämiseen. Näiden lisäksi MV-lehden tähtäimessä ovat instituutiot, kuten Yleisradion ja Helsingin Sanomien edustama "valtamedia".

Ylen toimittaja Eero Mäntymaan haastattelupyyntöön MV-lehden Barcelonassa asuva perustaja Ilja Janitskin vastasi näin:

Tämä ei kuulosta ollenkaan lupaavalle, sillä olet FB tietojen mukaan äärivasemmistolainen "rodultasi". Aika huolestuttavaa että kaltaisiasi saa olla pakkoveron muodossa manipuloimassa ihmisten mieliä. Tuputat siis äärivasemmistolaista paskaa ihmisille joista he joutuvat maksamaan. (En ymmärrä ketkä joutuvat maksamaan mistä ihmisistä, mutta eipä taida Iljakaan tietää.)

Haastattelupyyntö päätyi välittömästi MV-lehden sivuille haukkujen kera. Julkinen haistattelu valtamedian toimittajille on MV-lehden vakiokäytäntö. Julkaisusta kriittisesti kirjoittanut toimittaja saa sen sijaan varautua lokakampanjaan. Tämän sai kokea Lännen Median toimittaja Juha Vainio, joka kirjoitti MV-lehdestä keväällä.

MV-lehti (entinen Mitä Vittua?)

MV-lehden perusti vuonna 2014 Ilja Janitskin, joka asuu nykyisin Barcelonassa.

MV-lehti käsittelee suurilta osin maahanmuuttoa ja maahanmuuttajia negatiivisessa valossa. MV-lehti käyttää lähteenään blogeja, somehuhuja, lukijan vinkkejä ja muuta mediaa.

MV-lehti on toistuvasti kopioinut ja julkaissut muualla tuotettua sisältöä ilman lupaa. Sanoma ja Otavamedia ryhtyivät tämän vuoksi elokuussa oikeustoimiin selvittääkseen, onko verkkojulkaisu MV­-lehti syyllistynyt tekijänoikeusrikkomuksiin

Äänestä
  • Mv-lehti julkaisee lähteet ja tuottaa hyvin vähän omaa sisältöä, siksi se on huomattavasti luotettavampi kuin vaikka yle joka lainaa juttuista ilman lähdettä, näin kukaan ei pääse tarkistamaan jutun todenperäisyyttä, mv-lehteä lukevat pääsevät lähteiden avulla tarkistamaan ja arviomaan jutun uskottavuutta alkuperäis julkaisusta. Toisin toimii yle, poimii jutuista omaa agendaa tukevat osat ja jättää viellä raukkamaisesti lähteet ilmoittamatta, samaan syyllistyvät myös sanoman ja alman pääjulkaisut. Ilman selkeitä lähteitä juttua on aina vaikea tarkistaa ja silloin siihen saattaa olla lisätty toimittajan tai yhtiön omaa ajatusmaailmaa ja jopa suoria valheita. Mv-lehteä on yritetty saada kiinni virheistä myös ylen toimesta, mutta näkihän sen miten parjauksessa onnistuttiin. Oli kerätty kuukauden ajalta muutama uutinen, jotka kuulemma virheellisiä, mutta kuinka kävikään yle joutui kirjoittamaan oikaisun ja vetämään sanansa takaisin. Virheitä löytyy joka julkaisusta, mutta yleensä enemmän muualta kuin mv:stä, on tietenkin totta, että joitain ohjaa harhaan "lukijalta" jutut, jotka ovat vähän kuin aamulehden tekstaripalsta jos ei lähdettä ilmoiteta, mutta yleensä ne ovat juuri näitä joista lähde löytyy. Lähteen voi tarkastaa ja näin kannattaa myös aina tehdä kaikkien medioiden suhteen, myös lähteen uskottavuus on syytä tarkistaa, varsinkin jos kyse on ylen jutuista ne voi jättää ilman lähdettä omaan arvoonsa ja jos jostain yllätykseksi yleltä lähde löytyy, kannattaa olla tarkkan ettei kyseessä ole mikään takku.fi tai vastaava.

    Äänestä

  • "...Tuputat siis äärivasemmistolaista paskaa ihmisille joista he joutuvat maksamaan. (En ymmärrä ketkä joutuvat maksamaan mistä ihmisistä, mutta eipä taida Iljakaan tietää.)"

    Niin. Siis ihmiset joutuvat maksamaan veroissaan ylen vasemmistotoimittajien "uutisista".

    En minäkään ole mikään mv-lehden fani, mutta kyllä meidän oma lehdistö on joutunut osittain luopumaan "poliittisesta korrektiudestaan" juurikin mv-lehden takia. Kansa hyötyy.

    Äänestä

  • Valtamedia itse loi sopivat olosuhteet MV:n kaltaiselle julkaisulle. Jos Sanoma, Yle ja muut mediatalot olisivat käsitelleet myös vihervasemmiston tabu-aiheita, kuten maahanmuuttoa, rehellisesti ja puolueettomasti, sallien kaikkien mielipiteiden tulevan tasapuolisesti kuulluksi, MV-lehteä ei olisi päässyt koskaan syntymään.

    Hyökkäys MV:tä vastaan myös paljastaa Suomen mediapiireissä vallitsevan totalitarismin. Muualla maailmassa on täysin luonnollista, että eri mediajulkaisuilla on erilaisia poliittisia näkemyksiä. Sitä vastoin Suomessa, jossa valtamedia liputtaa punavihreän fanatismin puolesta, kaikki vihervasemmiston kanssa eri mieltä olevat julkaisut pyritään murskaamaan.

    Äänestä

mikä v...u sua vaivaa tossa israel propagandssa? oikeesti? mitä v....ua ne on sulle tehnyt? Ei niitä meidän rajoilla pakolaisina näy, pysyvät kotonaan ja puolustavat peheitään islabombreilta. V.....u joka päivä. mä olin siellä. V,,,n hyvää jenggiä. Ei sun kaltaisia luusereita. HAISTA

Äänestä

Pidä banaanitauko riittävän usein, nälkäisenä apinan ajatus harhailee!

Äänestä

En lue MV lehteä, liian alatyylinen, mutta koska olen suomalainen veronmaksaja ja palkansaaja, minun etuihini ei kuulu se, että tänne tuotetaan satoja tuhansia halpatyövoimaa, elätiksi maksamillani veroeuroilla. Ne eurot oli tarkoitettu suomalaisille lapsille koulunkäyntiin, sairaille sairaanhoitoon ja vanhuksille eläkkeisiin.

Toisin kävi, jos tämän hyväksyisin, olisin tyhmä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PELASTUSTKO kirjoitti:

http://mvlehti.net/2015/09/27/asiantuntija-mv-lehti-muuttanut-suomea-rehellisemmaksi/

Asiantuntija: MV-lehti muuttanut Suomea rehellisemmäksi

"MV-lehti on herättänyt varmasti monia uinuvia tähän niin sanottuun länsimaiseen demokratiaan."


27.09.2015 19:14, 1530 lukukertaa

Juttuvinkit nykyisin tästä. Maahanmuuttopolitiikan johtavan ammattijulkaisun ajatushautomossa ne ruoditaan valmiiksi mahdolliseen julkaisuun.

Zionatsien ja talmudistien hallitsema Suomen Valtamedia on hädissään, se palkkaa jo suvakkiblogistejakin haukkumaan MV-lehteä, kiitos MV-lehden, kukaan normaalihan, joka siihen on törmännyt, ei usko enää mitään Murajan murjaisuja HS:ssä tai Ylenantia saati iltapäivälehtien näennäistä paskaa.

Enpä muista, että koskaan ennen sekä IL-keskustelu että Suomi24 olisivat joutuneet estämään linkityksen johonkin MEDIAAN, kuten ne nyt joutuvat peloissaan tekemään MV-lehden nousun takia.

Ja varmasti ylhäältä käskettyä. Etenkin Suomi24, joka on ruotsalaissionistien hallussa, on tunnettu aina törkyaittana, Nyt se joutuu sulkemaan linkitykset TOTUUSMEDIAN, MVn takia.

MV-lehti on herättänyt varmasti jo monia uinuvia tähän niin sanottuun länsimaiseen demokratiaan, joka tarkoittaa sitä, että hallinnassa olevat voittavat vaalit automaattisesti, minkä valeoppositio persut juuri osoitti – jos voitat vaalit, tottelet Brysseliä ja Washingtonia – jos et tottele, äänesi häviää, kuten IPU:lle kävi.

Nyt tarvittaisiin kyllä vielä lisää kansalaisaktivismia, kaikkien pitäisi levittää MV:n totuudenmukaista sanomaa niille, jotka eivät vielä tiedä tästä. Esimerkiksi jakamalla mainoksia sivustosta, tms. Se ei tule edes kalliiksi.

Kuten olemme kuulleet, Iphone-pakolaiset sanoo nyt Suomea paskaksi maaksi. Sanokoot, tehdään Suomesta oikein paskamainen maa, kuten MV on tehnyt TOTUUDEN KERTOESSAAN, kaikille sitä kuppaaville, ja autetaan oikeasti apua tarvitsevia lähtömaissaan ja YK:n leireillä.

Se on märkä rätti rikollisille ja koko tätä rikosaaltoa organisoiville sionisteille.

Veikkaus ja Rahapelit, parempia pelejä suomalaisille!

Nimimerkki Asiantuntija MV:n foorumilla :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu