Vihapuheesta!

Mitä tänne nettiin pitää kirjottaa,että syytettäisiin kiihottamisesta kansanryhmää vastaan?Olisihan se nyt sentään jotakin,jos saisi sellasesta syytteen,puhumattakaan,jos saisi linna tuomion,sitä olisi mielipide vankina.Katsottaisiin kaikki oikeusasteet missä raja kulkee.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ensinnäkään ei kannata kirjoittaa tänne Suoleen. Tämä on avohoitopotilaille sallittu purkautumisväylä, josta ei sakoteta. Kirjoita vaikka Uuden Suomen keskusteluihin omalla nimelläsi ja naamallasi ihan vaan rehellinen mielipiteesi. Poliisi kyllä ottaa sitten yhteyttä. Kiksejä vaan sinulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaasehänelle kirjoitti:

Mitä tänne nettiin pitää kirjottaa,että syytettäisiin kiihottamisesta kansanryhmää vastaan?Olisihan se nyt sentään jotakin,jos saisi sellasesta syytteen,puhumattakaan,jos saisi linna tuomion,sitä olisi mielipide vankina.Katsottaisiin kaikki oikeusasteet missä raja kulkee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu