Vikat rahat meni naksuihin ja raksuihin

Oli pakko saada nacho cheese balls!!!1111 miks nää on niin kallita??


Nyt enää tän päivän tölkkeihin varaa ei huh huh mistähän sitä sapuskat taikois loppukuuksi???!?111
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tyhmästä päästä saa kärsiä koko keho.

Tässäkin tapauksessa heijastuu melko varmasti vapaan kasvatuksen epäonnistunut yksilö. Olen ammatissani tällaisiin valitettavan usein joutunut törmäämään.
Lähtöisin usein keskiluokan kodista. Vanhemmat ahkeria pakertajia, lapsilla ei puutetta mistään mutta lapsien ei ole tarvinnut useinkaan tehdä kotona mitään.
Koulutukset mennut ok mutta sit kun on lähdetty kotoa saattaa esiintyä alkoa tai muita päihtritä, ei kaikills toki, mutta joskus. Ei kunnon työpaikkaa ja elämä tulsiintyy.
Ystävyyssuhteet katkeaa rahapulaan ja soppa on valmis.

Ette usko miten kova työ usein on saada tällainen henkilö taas henkiin.
Usein se ei onnistu.

Äänestä

Tyhmästä päästä kärsii koko kroppa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NachoCheeseBalls kirjoitti:

Oli pakko saada nacho cheese balls!!!1111 miks nää on niin kallita??


Nyt enää tän päivän tölkkeihin varaa ei huh huh mistähän sitä sapuskat taikois loppukuuksi???!?111

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu