Mitä mieltä olette joulusta

Joulu ei ole suurimpia juhlan aiheita jos on yksin ja petetty.
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En ole yksin, enkä petetty eikä se joulu silti ole kovinkaa hauska juhla. Tulee ja menee, joskus tuntuu että voisi olla tulemattakin. Stressiä en joulusta ole ikinä ottanut, tuntuu vaan niin turhalta sitä juhlia, kun elämä voi olla juhlaa muutenkin ilman varsinaisia juhlapäiviä. Tulevaisuudessa saatan jättää joulunkin väliin. Minä juhlin silloin kun siltä tuntuu, en silloin kun kalenteri niin käskee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mäjajoulu kirjoitti:

Joulu ei ole suurimpia juhlan aiheita jos on yksin ja petetty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu