Hei nyt leikataan lomarahoista

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015092820434081_uu.shtml


Hei seuraavaks leikataan palkoista
Hei sitten voidaankin leikata palkat kokonaan ja lomat poista

Hei me tienataan tällä T. TUBBI
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hampaitakaan ei paikata enää kunnallisessa hammashoidossa vaan hampaat poistetaan jos ne ovat reikäiset ! minulta on poistettu jo monta ! mitä köyhä niillä enää tekisikään kun ei ole muuta syötävää puolenkuun jälkeen kuin kauravelliä ! . Kaikki leikataan tai poistetaan ! .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fodn kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015092820434081_uu.shtml


Hei seuraavaks leikataan palkoista
Hei sitten voidaankin leikata palkat kokonaan ja lomat poista

Hei me tienataan tällä T. TUBBI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu