...mikäli uskomme Prisman dokumenttia ja miksi emme uskoisikaan,sillä se lienee totuus,kö ?!?
Maailman loppu tullee v. 2060,kun niin lienee kirjoitettu,kö ?!?
lol
;-)
Maailman loppu tullee v. 2060,kun niin lienee kirjoitettu,kö ?!?
lol
;-)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
enpä usko että se tulee niin nopeasti
vaan uuden ajan alku!!
Raamattu sanoo että tämä sukupolvi todistaa lopun ajan alkamisen, mutta tarkkaa aikaa ei kukaan tiedä! Lähellä se kuitenkin on ja nyt olisi viimein tehtävä parannus!
kyllä kaikki merkit on paikkansapitäneet,loppu tulee ja kukaan ei sitä voi estää.puutkin jo kumartavat,teitä rakennetaan hirmuista tahtia,iljetys on päässyt jo pappienkin keskuuteen,homo avioliitot sallitaan,eutan laki sallitaan.kaikki nämä merkit on jo toteutunut.seuraavaksi alkaa taas uskon vaino.paatuneet paatuvat,peto on irti!
Valitettavasti totuus on se, että ihminen ei voi tietää että milloinka tämän maailman loppu tulee, ja milloinka se uusi aika alkaa. Eikös näin ole sanottu myös Raamatussa? En nyt muista kohtaa ulkoa, mutta voin kyl yrittää kaivaa sen jos haluatte.
Eli mä en usko mihinkään ennustuksiin että millonka maailmanloppu tulee. Mä uskon siihen, että Jumala tietää sen yksin, ja se tulee milloinka Jumala sallii sen tapahtuvan. Pitäisikö sitä muka kiirehtiä jotenkin? Minä en ymmärrä. Voi olla että se tulee myöhemmin, voi olla että se tulee pian. Siis Jumala on itse sanonut että se tulee pian, siis se "pian" on tässä tapauksessa Jumalan mittakaavassa.
Kertokaapas vähän perusteluja sille, että mitenkä ihminen voi tietää että milloinka maailmanloppu tulee? Nyt ollaan kyllä lopun alussa, mutta ei edelleenkään voida tietää millonka se tulee!
Oon sitä mieltä että maailmanloppu tulee sitten kun se tulee! eihän meidän/kenenkään tarvi murehtia sitä,koska kun se tulee niin luultavasti joku on tarkoittanut sen tulevaksi silloin-tai vaikka kukaan ei sitä olisi tarkoittanutkaan me emme voi sille mitään.
...milloin loppunsa tulee,sillä silloin vakuutusyhtiöiden osakkeet romahtavatten,kö ?!?
Eikä hyväuskoisia ihmisiä hyödyntävät ennustajat,eikä kirkkokunta(!) voisi hyödyntää `oppejaan´/`tietojaan´,kö ?!?
Miksi ihmeessä syytää vähäiset verotetut-roponsa kirkolle/uskontokunnalle jos eivät voi todentaa tulevaa...no ällin/tiedon puutteestahan moinen hapatus kumpuaa,kö ?!?
lol
;-)