laitettu kyltti kouraan...
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1443410196679.html
Sotaveteraanit ja lotat vetoavat: ”Pidetään Suomi rauhallisena”
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1443410196679.html
Sotaveteraanit ja lotat vetoavat: ”Pidetään Suomi rauhallisena”
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sanoisin sellaista propagantaa vainajien häpäisyksi .Veteraaneja ei ole elossa monta,korkeintaan joku pikkulotta ja sotilaspoika.
Tyypillistä viestintäpaskaa suvakeilta! JO KAKSI VIIKKOA!
Osaavathan kommunistitoimittajat käyttää jo seniilejä vanhuksia hyväkseen, saadakseen näyttävän jutun mediaan.
Tehdään vain johdatteleva kysymys.
Esim. oletko jo lopettanut vaimosi pahoinpitelyn? Olen, tai en, tai olen...
Jo EU kansanäänestyksen aikana käytettiin seniilejä vanhuksia hyväkseen.
Pidetään Suomi suomalaisena tai käy kuten Ruotsille.
Säälittävää, rasistipopula ens itkeä pillittää. Meidän vaarit, papat ja sedän enot taisteli ja blaa, blaa, blaa. Leijonariipusta pidetään ja itketään Kiitospaidoilla, kyllä ne meidän veteraanit, mummut ja papat on NIIN tärkeitä. Sitte, kun veteraanikansa sanoo teille, "haistakaa te pitkä vittu rasistit". Alkaa armoton mollaus ja dissauskamppanja. Olette niin säälittävää roskasakkia, että ette edes käsitä sitä. Haukkukaa nyt sotaveteraaneja, teidän sotasaavutukset on paskalle taipuminen, siinä kaikki, ei yhtään mitään muuta.
blaa http://yle.fi/uutiset/maahanmuuttajien_korkeaan_raiskaustilastoon_ei_loydy_yhta_patevaa_syyta/7877771
Kirjoitin asiasta Ilta Sanomiin, mutta kirjoitustani ei julkaistu.
Monet suomalaiset toisinajattelijat ovat huomanneet, että meidän viestejämme ei joko julkaista ollenkaan, tai poistetaan jo julkaistuja viestejä. Vähimmillään meidät leimataan "Pietarin trollitehtaan trolleiksi".
Kysyin, tai siis yritin kysyä IS:n uutisketjussa kuinka he kehtaavat käyttää asiaa ymmärtämättömiä vanhuksiamme mamupropagandan välineinä. Sekä, kuinka persuja kyllä on syytetty "sotaveteraanien työllä ratsasteleviksi", eli vedetty esiin nk. veteraanikortti.
Suuntasin kirjoitukseni myös suoraan näille nenästävedetyille, vilpittömille vanhuksillemme ja kerroin, ettei heillä ole täyttä tietoa, mistä "maahanmuutossa" on kysymys. Kiitin heitä epäilemättä vilpittömän hyvästä tarkoituksesta. Kerroin myös medioiden seunsuroivan mielipidekirjoituksia, eli, että Suomessa on sensuuri.
Kirjoitukseni sensuroitiin jo ennenkuin sitä tarvitsi itse uutisketjusta sensuroida. Luultavasti sähköpostiosoitteeni on nyt IS:n mustalla listalla, sillä mikään mielipiteeni ei ole muutamaan päivään mennyt läpi. Enää en edes yritä.
Nyky-Suomessa sensuroidaan kaikki mamukriittinen teksti eikä lehtien uutisissa ole enää kommenttikenttää. On vain Yksi Ainoa Oikea Totuus, monikulttuurisuuden unelma.
Ja tämä vasta alkusoittoa. SSS-hallitus säätämässä kiireellisenä lain, jolla maamme kunnat pakotetaan ottamaan 25% asukaslukunsa verran pakolaisia asumaan. Liittyy samaan kuin vastaanottokeskusten pakkoavaaminen kuntiin. Juttu vuoti Rovaniemeltä, ja pian SSS selittelee että tällainen suunnitelma on eli liki 1,5 miljoonaa matua tulossa ikiajoiksi eläteiksemme...
Mistä helevetistä sinä päättelet, että ovat "asiaa ymmärtämättömiä vanhuksia". Taidat olla aika helvetin koppava pumpulissa kasvanut, minä, minä kermaperse. Varmaan ovat "ymmärtämättömiä", kun sulle ei passaa mitä kertovat.
No pistää vain miettimään kun niiden syliin on kaikille laitettu samanlainen kyltti toimittajan toimesta.
Olitko ihan vieressä katsomassa, kun pistivät kyltit syliin ja vanhukset tappeli vastaan ? Vai keksitkö taas, jälleen kerran, oman elämänkatsomuksen täyttävää tarinaa iltojes viihteeks.
Riittää kun katsoin linkin valokuvat...
Se riitää sun henkilökohtaiselle satutunnille, täysin varmasti. Ufohörhöille riittää valopiste taivaalla ja sen on UFO. Kemikaalivanatörpöille taas riittää lentokoneen jättövana todistukseksi siitä, että meitä myrkytetään. Eli mitä yrität venkoilla ?
Nyt tähän höökiin mukaan valjastetaan yliopistot ja seurakunnatkin. Oppilasasuntolan opiskelijatkin on saaneet tehdä tilaa hädänalaisille.